2019.gada Mazda3 saņem 5 zvaigznes Euro NCAP drošības reitingā

Jaunā 2019. gada “Mazda3” ieguvusi maksimālo – piecu zvaigžņu – novērtējumu “Euro NCAP” drošības reitinga jaunāko testu sērijā. Sekojot pagājušā gada “Mazda6” modelim, šī ir jau otrā “Mazda” automašīna, kas kopumā ieguvusi piecu zvaigžņu novērtējumu atbilstoši jaunajām, vēl stingrākām 2018. gada “Euro NCAP” triecienizturības prasībām.

Jaunā “Mazda3” parādīja iespaidīgu sniegumu visās četrās “Euro NCAP” testu kategorijās: pieaugušo pasažieru drošība, bērnu pasažieru drošība, viegli ievainojamo ceļa lietotāju (gājēju) drošība un drošības palīgsistēmas. Tas viss, pateicoties trim galvenajiem faktoriem: īpaši izturīgai, bet vienlaikus vieglai un triecienus absorbējošai virsbūves konstrukcijai, vēl plašākam “i-Activesense” drošības tehnoloģiju, kas palīdz vadītājiem noteikt potenciālos riskus un samazināt bojājumu vai traumu iespējamību, klāstam, kā arī uzlabotām gājēju drošības sistēmām.

Ar patiesi izcilu 98 % rezultātu pieaugušo pasažieru drošības kategorijā, jaunā “Mazda3” saņēma maksimālo punktu skaitu par drošību pilna platuma frontālās sadursmes un sadursmju ar automašīnām un sānu stabiem gadījumos. Augstāko novērtējumu ieguva arī “Mazda” gudrā bremzēšanas palīgsistēma, kas maza ātruma testos palīdzējusi izvairīties no sadursmēm visos scenārijos.

Lielisks 87 % rezultāts bērnu pasažieru drošības kategorijā sasniegts, iegūstot maksimālo punktu skaitu dinamiskajos bērnu aizsardzības testos gan priekšējās, gan sānu sadursmes gadījumos. Viegli ievainojamo ceļa lietotāju (gājēju) drošība novērtēta ar 81 %, maksimālo punktu skaitu iegūstot par gājēju kāju un iegurņa zonas aizsardzību. Iespaidīgais 73 % novērtējums drošības palīgsistēmu kategorijā atkārtoti apliecina jaunajā “Mazda3” ierīkoto “i-Activesense” drošības tehnoloģiju efektivitāti.