Mazda MX-5 RF saņem 2017. gada Red Dot galveno balvu

  • Slīpā jumta kabriolets saņēmis balvu “Red Dot: Best of the Best” (Red Dot: Labākais no labākajiem) par izcilu produkta dizainu
  • Jaunākā Red Dot balva papildina augošo apbalvojumu skaitu par Mazda KODO

Jaunajam Mazda MX-5 RF 2017. gada Red Dot produktu dizaina konkursā ir piešķirta balva “Red Dot: Best of the Best”, līdz ar to papildinot Mazda un zīmola “KODO – Kustības dvēsele” dizaina apbalvojumu klāstu. Tādējādi unikālais divvietīgais slīpā jumta kabriolets atkārto tā ceturtās paaudzes MX-5 mīkstā jumta “brāļa” panākumus, kuram šī balva tika piešķirta 2015. gadā.

Starptautiski atzītā ikgadējā konkursa augstākais apbalvojums tiek piešķirts tikai par patiešām izciliem un progresīviem dizaina izstrādājumiem. Kā apgalvo organizatori, uzvarētāji kategorijā “Best of the Best” (Labākais no labākajiem) ir dizaina vīzijas veidotāju produkti, kuriem izdevies sasniegt ideālu funkcionālās kvalitātes, pievilcības, praktiskuma un citu elementu saskaņu.

Pirmais KODO slīpā jumta izstrādājums RF ir aprīkots ar unikālu elektriski nolaižamu cieto jumtu, kas ne tikai izskatās fantastiski, bet arī ir viegls un efektīvs, turklāt tā atvēršana un aizvēršana, atveidojot izcilu origami dizainu, aizņem vien 13 sekundes. MX-5 nepārspējamajam braukšanas priekam ar nolaistu jumtu pievienojot kupejas praktiskumu, RF padziļina kopējo pieredzi, vienlaikus saglabājot Jinba Ittai (jeb “jātnieks un zirgs kā viens vesels”) tradīciju, tādējādi padarot MX-5 par leģendu, kā arī pārdotāko rodsteru pasaules vēsturē.

“Ar RF mēs esam ieveduši MX-5 jaunā, aizraujošā piedzīvojumā. Kad es redzu šo automobili, es atceros iepriekš nepieredzētos komandas centienus ne tikai mūsu dizaineru, bet arī, piemēram, inženieru un ražošanas speciālistu vidū,” stāsta Mazda starptautiskais dizaina vadītājs Ikuo Maeda. “Ikviens no viņiem ir pelnījis atzinību par šo sasniegumu.”

Kategorijā “Best of the Best”, kas paredzēta tikai produktiem, kas atbilst visaugstākajiem dizaina standartiem savā kategorijā, no vairāk nekā 5500 pieteikumiem, kas saņemti no 54 valstīm, žūrija, kuras sastāvā bija 39 dizaineri, profesori un žurnālisti, izvēlējās tikai 102 uzvarētājus. Kritēriju vidū ir inovācija, funkcionalitāte, ergonomika, simbolika un emocionālais saturs, pašsaprotama kvalitāte un ekoloģiskums. Mazda un pārējie uzvarētāji balvas saņems 3. jūlijā Aalto teātrī Esenē, Vācijā. Red Dot dizaina gadagrāmatā, kas tiks izdota tajā pašā dienā, būs redzami “Best of the Best” balvas saņēmēji kopā ar īpašiem to radītāju portretiem.

Red Dot pastāvēšanas vēsturē šī ir sestā balva, kas piešķirta Mazda par pašreizējo KODO dizaina modeļu paaudzi. Mazda CX-3 un Mazda2 saņēma balvu 2015. gadā (līdz ar mīkstā jumta MX-5), savukārt Mazda3 un Mazda6 saņēma godalgu attiecīgi 2014. un 2013. gadā.

Red Dot ir viens no pasaulē lielākajiem produktu dizaina konkursiem, kas pirmoreiz norisinājās 1955. gadā Ziemeļreinas-Vestfālenes dizaina centrā Vācijā, Esenē. Šogad labākie dizaina darinājumi tiek apbalvoti 47 kategorijās, kuru vidū ir arī automobiļi un motocikli, dodot uzvarētājiem iespēju izmantot “Red Dot” simbolu, kas ir starptautiska izcilības zīme. Pēc apbalvošanas ceremonijas uzvarētāji būs apskatāmi Red Dot dizaina muzejā Esenē, kas būs viena no lielākajām mūsdienu dizaina ekspozīcijām pasaulē.