Mazda CX-5 ieguvusi augstāko novērtējumu IIHS sānu trieciena testā

Jaunā Mazda CX-5 ir vienīgais modelis, kas saņēmis augstāko iespējamo drošības novērtējumu (“labi”) ASV Apdrošināšanas institūta lielceļu drošībai (IIHS) veiktajā drošības pārbaudē, kuras ietvaros jaunu, stingrāku kritēriju sānu triecientestam pakļāva 20 kompaktus SUV modeļus. Amerikas Savienoto Valstu organizācija, pirmo reizi veicot testus ar paaugstinātiem kritērijiem, atzīmēja, ka CX-5 2020. un 2021. modeļu gada automobiļu vidū izcēlās ar spožu sniegumu.

“Mazda CX-5 sasniedza labāko rezultātu,” savā ziņojumā norādīja IIHS. "Drošības testā automobiļa virsbūve izrādījās ļoti izturīga, gaisa spilveni patiešām labi aizsargāja testa manekenu galvu, un trieciens radīja minimālu pasažieru salona deformāciju, kas nozīmē mazāku ievainojumu iespējamību. Mēs vēlētos, lai nākotnē šādu sniegumu demonstrētu visi automobiļi.”

IIHS video: https://www.youtube.com/watch?v=HHfJR7dBgu0

Jaunajā sānu trieciena testā tiek izmantota smagāka barjera nekā iepriekš (1900 kg pret 1500 kg), kas tiek pārvietota ar lielāku ātrumu (60 km/h pret 50 km/h) un rada par 82% lielāku trieciena enerģiju. Turklāt mobilās barjeras konstrukcija ir pārveidota, lai precīzāk imitētu mūsdienu SUV vai pikapa ietriekšanos cita transportlīdzekļa durvīs un virsbūves centrālajā statnī.

Mazda nākamā gada sākumā Eiropā klajā laidīs modernizēto CX-5, kas piedāvā plašāku i-Activsense drošības sistēmu klāstu. Modeļa atjauninātā versija, ko pārbaudīja IIHS testā, ir papildināta ar Cruising & Traffic Support (CTS) sistēmu, kas mazina vadītāja nogurumu satiksmes sastrēgumos, palīdzot darbībās ar bremžu un akseleratora pedāli un stūri, kā arī ar uzlabotiem adaptīvajiem LED lukturiem (ALH), kas nodrošina precīzāku gaismas kūļa sadalījuma kontroli.

Mazda jaunākās paaudzes Skyactiv-Vehicle Architecture tehnoloģiju kopums paaugstina 2022. gada CX-5 drošību un komfortu. Gaidāmais modelis izcelsies arī ar Mazda viedo Drive Select (Mi-Drive) sistēmu, kas ļauj izvēlēties dažādus braukšanas režīmus, nospiežot tam paredzēto slēdzi. Papildu tam Mazda godalgotajā kompaktajā SUV, kas veido 21% no autoražotāja pārdošanas apjoma Eiropā, ieviesusi vairākus dizaina un komforta uzlabojumus.

IIHS ir neatkarīga drošības testēšanas organizācija, ko finansē ASV apdrošināšanas nozare. Visas līdz šim testētās 2021. gada Mazda automašīnas saņēmušas IIHS atzīmi “Top Safety Pick+” – augstāko iespējamo kopējo vērtējumu. Līdzās CX-5 to ieguvušas Mazda3, Mazda6, Mazda CX-3 un Mazda CX-30.

Camoii

Izmēģiniet un pārliecinieties paši

Sēdieties pie jaunā CX-5 stūres, lai piedzīvotu pavisam jauna līmeņa komfortu un izklaides iespējas, ko nodrošina daudzie automobiļa salona uzlabojumi un pilnveidotā braukšanas dinamika. Būdams tik precīzs un aizraujoši vadāms kā nekad iepriekš, Mazda CX-5 modelis nostiprina savu reputāciju kā vispatīkamāk vadāmais krosovera segmenta automobilis.

Pieteikties Mazda jaunumu saņemšanai