MAZDA MX-30: Elektromobilis, saudzīgs videi... un ērts autovadītājam

10.23.2019

MAZDA MX-30

Jaunais Mazda MX-30 elektromobilis

Automobiļu izstādē Tokyo Motor Show prezentētais ražotāja Mazda pirmais elektromobilis Mazda MX-30, kuru varat pasūtīt jau tagad, ir paredzēts tiem, kas vēlas iegādāties patīkami vadāmu elektromobili.

No ekoloģiskiem materiāliem ražotajam automobilim ir unikāla dizaina durvis ar aizmugurējiem cilpveida stiprinājuma elementiem (angļu val. freestyle doors) un kompakta baterija, ar kuru nobrauksiet vairāk nekā 200 km1, t. i., dienas laikā pieveiksiet lielāku attālumu, nekā ir vidējais Eiropas autovadītāju nobrauktais attālums (48 km)2. Iepazīstinot ar progresīvajiem Skyactiv-X dzinējiem, uzņēmums Mazda turpina radīt vidi saudzējošas tehnoloģijas, un modelis Mazda MX-30 tam ir vēl viens pierādījums.

MAZDA MX-30

Automobilis ar bateriju, nevis baterija ar riteņiem

Stāstot par modeli Mazda MX-30, kas Eiropas automobiļu salonus sasniegs 2020. gada otrajā pusē, uzņēmuma Mazda Motor Europe prezidents un ģenerāldirektors Yasuhiro Aoyama uzsvēra:

“Veidojot mūsu pirmo elektromobili ar bateriju, uzņēmuma dizaineri un inženieri izvirzīja ļoti skaidrus mērķus – šī automobiļa dizainam jābūt īpašam. Turklāt automobiļa vadīšanai jābūt patīkamai, t. i., tai jāgarantē visiem Mazda automobiļiem raksturīgais vadīšanas baudījums, un, būtiskākais, šim automobilim visā tā ekspluatācijas laikā jāgarantē sevišķi mazs emisiju daudzums.

Esam salīdzinoši neliels uzņēmums, tādēļ cenšamies izmantot dažādas automobiļu elektrificēšanas iespējas. Šī modeļa veidošanas procesā koncentrējām visu savu uzmanību un centienus, tādēļ ceram, ka tas būs otrais modelis, kura nobraucamais attālums atbildīs klientu vajadzībām.

Liela daļa žurnālistu, kuri izmēģināja jauno modeli, atzina, ka šis ir viens no nedaudziem elektromobiļiem, kas izceļas ar ierastajiem automobiļiem raksturīgām īpašībām. Vadīšanas baudījums ir automobiļu Mazda galvenā īpašība, tādēļ to piedzīvosiet arī ar mūsu elektromobili.”

MAZDA MX-30

Uzmanība autovadītājam

Tāpat kā citi Mazda automobiļi, arī Mazda MX-30 garantē dabisku un dinamisku vadību: automobilis vienmēr palielina ātrumu, veic pagriezienus un samazina ātrumu precīzi pēc autovadītāja komandām.

Jaunajā modelī to garantē dažādas tehnoloģiju pakotnē e-Skyactiv paredzētas sistēmas un aprīkojums, piemēram, automobiļa virsbūvē droši integrēta baterija, elektriskais dzinējs un transmisija, kas garantē lielāku virsbūves izturību un dinamisku vadīšanu.

Turklāt, ņemot vērā to, kā autovadītājs pēc salonā dzirdamās dzinēja skaņas nosaka dzinēja griezes momentu un automobiļa ātrumu, automobiļu ražotāja Mazda inženieri modelī Mazda MX-30 ierīkoja elektronisko audiosistēmu, kas imitē dzinēja iekšdedzes radīto skaņu. Šī sistēma palīdz saglabāt vienmērīgu automobiļa ātrumu un garantē lielāku automobiļa stabilitāti. Turklāt automobiļa stabilitāti garantē arī unikāla sistēma G-Vectoring Control (GVC), kas pielāgota darbībai ar elektrisko dzinēju (e-GVC).

MAZDA MX-30

Īpašs Kodo dizains

Tāpat kā projektējot citus savus modeļus, veidojot Mazda MX-30 ārpuses un salona dizainu, ievērojām principu “mazāk ir vairāk”.

Visas salona apdares detaļas ir nevainojamā savstarpējā saskaņā – no A statņa līdz salona aizmugurē esošajiem apdares elementiem un pielāgotai griestu apdares krāsai. Unikāla dizaina durvis ar aizmugurējiem cilpveida stiprinājuma elementiem (angļu val. freestyle doors)veido īpašu un elegantu modeļa Mazda MX-30 virsbūves siluetu. Turklāt pasažieriem ir ērti iesēsties automobilī gan priekšpusē, gan aizmugurē.

Salona apdarē izmantoti ekoloģiski materiāli, piemēram, dabīgās ādas vietā piedāvājam izvēlēties mākslīgo ādu. Centrālā mantu nodalījuma, kas ir it kā gaisā pakarināts, apdarē arī izmantots ekoloģisks korķa materiāls.

Durvju apdarei radījām materiālu, kas izgatavots no pārstrādāta polietilēna tereftalāta (PET), bet atsevišķi sēdekļu pārvalku varianti ir pašūti no mūsu radītā Black Denim materiāla, kura sastāvā gandrīz 20 % ir pārstrādātu tekstiliju.

MAZDA MX-30

Kas slēpjas aiz šī modeļa nosaukuma?

Automobiļu ražotājs Mazda saīsinājumu MX izmanto vairākiem saviem produktiem, kas projektēti ar nolūku izaicināt tobrīd automobiļu rūpniecībā iesakņotus nosacījumus, piemēram, divu sēdekļu sporta modelim MX-5, kuru projektējām tobrīd, kad citi ražotāji vairījās no šī tipa automobiļiem.  

Mazda MX-30 ir pilnībā jauns mūsu veidots elektromobilis, kas izceļas ar Mazda automobiļiem raksturīgu salona un ārpuses dizainu, kā arī ar vadīšanas dinamiku, tādēļ varēsiet baudīt sevišķi patīkamu vadīšanu, ar ko ir slaveni visi Mazda automobiļi.

Mazda MX-30 automobili jau varat pasūtīt vairākās ES valstīs. Eiropas automobiļu salonus tas sasniegs 2020. gada otrajā pusē.

 

1 Eiropas WLTP metodika

2 Tirgus analīzes uzņēmums Ipsos MORI, veicot šo automobiļu ražotāja Mazda pasūtīto analīzi, analizēja 2019. gada martā internetā sniegtos reprezentatīvos sāncensības datus, ko veidoja 12 072 autovadītāji no dažādām atlasītām Eiropas valstīm (AK, Austrijas, Beļģijas, Francijas, Vācijas, Itālijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Spānijas, Zviedrijas un Šveices).