Pasaules gada automobiļa 2020 finālistu trijniekā – divi Mazda automobiļi

Lēverkūzene/Hirošima. Pirmo reizi vēsturē divi no trīs Pasaules gada automobiļa 2020 (2020 World Car of the Year (WCOTY)) apbalvojuma finālistiem pārstāv vienu zīmolu. Šie automobiļi, kas šogad līdzās Kia Telluride sacentīsies par ievērojamo titulu, ir koncerna Mazda pirmie divi jaunākās transportlīdzekļu paaudzes locekļi – Mazda CX-30 un Mazda3. Mazda3 ar savu atzinīgi novērtēto Kodo virsbūvi ir arī viens no trim kandidātiem uz apbalvojumu Pasaules gada automobiļa dizains 2020 (2020 World Car Design of the Year). Tādējādi tam ir iespēja atkārtot Mazda MX-5 divkāršo triumfu 2016. gadā.

Gan 2019. gadā prezentētais, zīmola jaunais un kompaktais krosovers CX-30, gan arī kompaktais Mazda3, kas iznācis jau ceturtajā paaudzē, ir pieejams ar revolucionāro Skyactiv-X dzinēju. Pasaulē pirmais masveida ražošanai paredzētais benzīna dzinējs ar kompresijas aizdedzi apvieno labākās dīzeļa un benzīna iekšdedzes dzinēju īpašības, lai nodrošinātu nepārspējamu veiktspēju un efektivitāti. Noteikti jāizceļ arī Mazda jaunākā Skyactiv transportlīdzekļu arhitektūra, kas gādā par Jinba Ittai sniegto bezrūpīgo braukšanas baudījumu, kā arī Mazda M mild-hybrid sistēma, kas šiem abiem automobiļiem iekļauta visu benzīna dzinēju versiju standartaprīkojumā.

Būtiska abu modeļu iezīme ir jaunā dizaina salons, kurā uzmanība ir vērsta uz cilvēku, un uzlabotā skaņas izolācija. Turklāt Mazda izmantojis arī “divu sienu” struktūru, atstājot brīvu vietu starp grīdas segumu un virsbūves paneli, lai salonā būtu jo īpaši mierīgi. Pircēji var izvēlēties starp nesen izstrādāto 8 skaļruņu Mazda Harmonic Acoustics sistēmu un 12 skaļruņu Bose® Premium klases audio sistēmu ar BassMatch. Bose® sistēma ir balstīta skaļruņu izvietojuma kocepcijā, ko izstrādājis Mazda. Koncepcija paredz netradicionālu audio komponentu izvietojumu transportlīdzekļa salonā, tādējādi, pateicoties BassMatch sistēmas konfigurācijai, tā ļauj iegūt dzidru, skaidru un daudz līdzsvarotāku skaņu.

Japāņu netradicionālais automobiļu ražotājs jau ilgstoši piedalās ikgadējā WCOTY, kas pirmoreiz tika organizēts 2005. gadā. 2008. gadā Mazda2 plūca uzvaras laurus, savukārt 2016. gadā pašreizējās paaudzes MX-5 kļuva par līdz šim pirmo modeli, kas ieguvis gan galveno balvu, gan arī iekarojis otro kategoriju, iegūstot Pasaules gada automobiļa dizaina apbalvojumu.

Pasaules gada automobilis kopā ar uzvarētājiem četrās citās kategorijās, tostarp Pasaules gada pilsētas automobiļa un Pasaules efektīvākā automobiļa kategorijā, tiks nosaukts 2020. gada 8. aprīlī starptautiskajā Ņujorkas automobiļu izstādē. Uzvarētājus izvēlēsies žūrija, kuras sastāvā ir 86 profesionāli auto žurnālisti no 25 valstīm.