Progresīvi drošības risinājumi ar i-ACTIVESENSE 2.0

Izstrādājot mūsu progresīvo drošības tehnoloģiju, mēs esam uzlabojuši Mazda CX-5 drošību, padarot to par vienu no drošākajiem automobiļiem pasaulē, aktīvās drošības jomā ierindojoties pirmajā vietā savā klasē, pateicoties risinājumiem, kas palīdz izvairīties no sadursmēm, un pasīvajiem risinājumiem, kas palīdz pasargāt pasažierus, ja sadursme tomēr ir notikusi.

Mazda CX-5 ir oficiāli viens no drošākajiem automobiļiem pasaulē, ko apliecina arī piecu zvaigžņu – augstākais iespējamais drošības novērtējums – Euro NCAP testos. Maksimālais reitings apstiprina SKYACTIV virsbūves un vispārējās drošības koncepcijas efektivitāti.

Mazda CX-5 ir arī līderis aktīvās drošības risinājumu jomā, pateicoties modeļa jauno, visaptverošo un inovatīvo tehnoloģiju uzlabojumiem, kas ietilpst papildaprīkojuma drošības paketē Sport Nav aprīkojuma līmeņa modeļos. Joslu maiņas asistējošā sistēma brīdinās un automātiski asistēs jūs, ja grasīsieties pamest savu braukšanas joslu. Jaunā vadītāja uzmanības brīdināšanas sistēma uzrauga vadītāju un iesaka, kad būtu noderīgi atpūsties. Adaptīvie LED priekšējie lukturi ļauj nepārslēgt tālās gaismas, tuvojoties citam automobilim, bet Smart City Brake bremzēšanas atbalsta sistēma automātiski nobremzē automobili, ja jūs pietuvojaties citiem transportlīdzekļiem.

Adaptīvā LED priekšējā apgaismojuma sistēma (ALH) Izbaudiet redzamību kā dienā tā arī naktī

Sistēmai ir četri neatkarīgi vadāmi LED gaismas bloki, kas tiek ieslēgti un izslēgti pēc vajadzības, lai vienmēr nodrošinātu labāko redzamību.

Luxury modeļu Drošības komplektā iekļautā adaptīvā LED priekšējā apgaismojuma sistēma ALH reaģē neatkarīgi no tā, kas atrodas priekšā, nodrošinot lielisku redzamību nakts laikā. Lai neapžilbinātu citus braucējus, sistēma automātiski pārslēdz tālās gaismas uz tuvajām, ņemot vērā satiksmes apstākļus, nemitīgi nodrošinot izcilu redzamību.

Jaunais lielceļu režīms nodrošina stara paaugstināšanu pie lielāka ātruma, piemēram, braucot pa automaģistrāli, lai tādējādi nodrošinātu redzamību lielākā attālumā. Tajā pašā laikā plašs tuvās gaismas diapazons nodrošina labāku redzamību krustojumos. Aprīkojumā iekļauta arī adaptīvā priekšējā apgaismojuma sistēma AFS, kas pavērš gaismas līkumu virzienā, padarot braukšanu naktī drošāku gan jums, gan citiem satiksmes dalībniekiem.

Autovadītāja uzraudzības sistēma (DAA) Iesaka atpūsties, ja vadītājs nogurst

Lai garantētu drošu braukšanu, autovadītāja uzraudzības sistēma DAA uztver autovadītāja braukšanas stilu un, konstatējot nogurumu, ziņo par nepieciešamību atpūsties.

Luxury modeļu Drošības komplektā pieejamā papildaprīkojumā iekļautā autovadītāja uzraudzības sistēma DAA ir izstrādāta, lai konstatētu noguruma radītas izmaiņas braukšanā. Tā pastāvīgi novēro automobiļa vadības stilu un, ja autovadītājs nogurst, tā redzamības laukā aktivizē brīdinājuma ikonu, iesakot atpūsties.

Viedā pilsētas bremzēšanas palīgsistēma (SCBS) Novērš liekas problēmas

Darbojas pie neliela braukšanas ātruma un ir līdzīga priekšējai SCBS, taču izmanto aizmugurējos parkošanās sensorus ar ultraskaņas viļņu sensoriem, lai izvairītos no sadursmes ar aizmugurē esošiem transportlīdzekļiem.

Visā modeļu klāstā standartaprīkojumā iekļautā Smart City Brake atbalsta sistēma ir izstrādāta, lai palīdzētu izvairīties no sadursmēm nelielā ātrumā vai to sekām, izmantojot augstas precizitātes lāzera sensoru sistēmu, kas uzrauga satiksmi. Ja sistēma nosaka sadursmes risku, tā pievada bremžu sistēmai spiedienu, lai bremzējot, tā darbotos nekavējoties. Ja jūs paši nenobremzējat automobili, sistēma to izdara automātiski, ja rodas nepieciešamība veikt avārijas apstāšanos. Sistēma darbojas pie ātruma no 5km/h līdz 30km/h.

Šīs tehnoloģijas fantastiskākais pielietošanas piemērs ir tieši automobiļa aizmugurē, kas ir standartaprīkojumā Luxury aprīkojuma līmeņa modeļos. Pirmo reizi autobūves vēsturē tiek izmantota sistēma, kas palīdz novērst sadursmi ar šķērsli, braucot atpakaļgaitā līdz pat aptuveni 8km/h.

AIZMUGURĒJO SĀNU ZONU UZRAUDZĪBAS SISTĒMA (RCTA) Nosaka ceļu šķērsojošus gājējus, divriteņus un pat suņus kamēr jūs braucat atpakaļgaitā.

Braucot atpakaļgaitā, sistēma brīdina autovadītāju par citiem transportlīdzekļiem aizmugurē, kas var šķērsot automobiļa ceļu.

Vēl viens jauns drošības elements, kas pieejams Luxury modeļu papildaprīkojumā iekļautajā Drošības komplektā, ir RCTA. Tā tiek aktivizēta, tiklīdz Mazda CX-5 tiek ieslēgta atpakaļgaita, brīdinot par tuvojošamies transportlīdzekļiem, piemēram, atpakaļgaitā izbraucot no stāvvietas. Ja bīstamā attālumā ir kādi šķēršļi, par to liecina skaņas signāls un mirgojošas lampiņas ārējos atpakaļskata spoguļos. Brīdinājuma signāli izslēdzas, tiklīdz zona ir tukša un jūs varat droši turpināt kustību atpakaļgaitā.

AKLĀS ZONAS INFORMĀCIJAS SISTĒMA (BSM) Nosaka tuvojošos transportlīdzekļus no aizmugures un sāniem.

CX-5 uz radariem balstītā sistēma brīdina jūs, ja aklajā zonā atrodas kāds cits transportlīdzeklis.

Pat pareizi noregulēti spoguļi ne vienmēr ļauj pārredzēt visus tuvumā esošos transportlīdzekļus, tādēļ Luxury modeļu papildaprīkojumā pieejamajā Drošības komplektā ir iekļauta aklās zonas informācijas sistēma BSM. Uz radariem balstītā sistēma brīdina, ja Mazda6 aklajā zonā iebrauc kāds transportlīdzeklis. Ja autovadītājs ieslēdz pagriezienu rādītājus, lai mainītu braukšanas joslu, vai 45 m attālumā automobiļa aizmugurē tiek uztverts cits automobilis, atskan brīdinājuma signāls un ārējos atpakaļskata spoguļos iedegas brīdinājuma lampiņas. Signāls pārstāj skanēt, kad aizmugurē vairs nav citu transportlīdzekļu un joslas maiņa ir droša.