Запускается революционный двигатель Mazda Skyactiv-X

06.01.2019

mazda-skyactiv-x

Šodien Mazda sāka oficiāli pieņemt jaunās paaudzes “Mazda3” ar revolucionāro Skyactiv-X benzīna dzinēju pasūtījumus. Tas ir pirmais koncerna modelis, kurš aprīkots ar “Skyactiv-X”.

Latvijas autovadītāji, kas pasūtījuši, jauno “Mazda3” ar Skyatciv-X dzinēju, varēs pirmās automašīnas ? saņemt rudenī. Vision komplektācijas cena sākot no 24 590Eur. Standartaprīkojuma Vision komplektācijā ir iekļauta uz vējstikla svarīgāko datu projicēšanas sistēma “Heads Up Display”, adaptīvais autopilots, 7 collu multifunkcionāls displejs,LED salona apgaismojums.

Skyactiv-X dzinējs izceļas ar to, ka tajā izmantota Mazda patentētā “Spark Plug Controlled Compression Ignition” (SPCCI) tehnoloģija, kas ļauj kombinēt benzīna dzinējā izmantoto degmaisījuma aizdedzināšanu ar aizdedzes sveci un dīzeļdzinējā izmantoto degvielas pašaizdegšanos spiediena izraisītās augstās temperatūras ietekmē. Tas ir pirmais tāda koncepta sērijveida dzinējs pasaulē.

Mazda inženieri apgalvo, ka šī tehnoloģija apvieno abu dzinēju izcilākās īpašības vienā – benzīna dzinēja jaudu pie augstiem apgriezieniem un dīzeļdzinēja vilkmi zemu apgriezienu diapazonā. Divu litru darba tilpuma Skyactiv-X jauda sasniedz 180 ZS, bet griezes moments – 224 Nm. Tostarp, WLTP ciklā šis dzinējs uz 100 km patērē, sākot no 4,6 l benzīna, savukārt tā oglekļa dioksīda emisija sasniedz 96 g/km.

Mazda3 Skyactiv-X tiks komplektēta ar Mazda M Hybrid hibrīda tehnoloģiju. Tā saucamā “mild-hybrid” tipa spēkstacija sastāv no 24 V startera-ģeneratora, kas palīdz samazināt degvielas patēriņu un oglekļa dioksīda emisiju.

Skyactiv-X būs aprīkots gan “Mazda3” hečbekos, gan sedanos, un kopā ar šo dzinēju būs iespēja izvēlēties Skyactiv-MT mehānisko vai Skyactiv-Drive automātisko pārnesumkārbu. Arī hečbeku būs iespējams pasūtīt ar “Mazda i-Activ” pilnpiedziņas sistēmu.

Tuvākajā nākotnē paredzēts aprīkot ar Skyactiv-X dzinēju arī pilnībā jaunajo kompakto pilsētas krosoveru CX-30.