2020. gadā automobiļu ražotājs Mazda svinēja simto jubileju. Aizritējušās simtgades laikā automobiļu koncerns Mazda ir ieguvis klientu uzticību visā pasaulē, un katram no viņiem ir savs personīgais stāsts.

MAZDA STĀSTI

Cosmosport

Akio Hagiri Cosmo Sports (Japāna)

Par modeli Cosmo Sports sapņoju jau no skolas laikiem. Beidzis skolu, sāku strādāt un 10 gadu laikā ietaupīju pietiekami naudas, lai iegādātos šo automobili. Kad vadu šo automobili, jūtos tā, it kā atrastos citā pasaulē. Jūtu saikni ar savu automobili un tā ir Jinba Ittai idejas būtība. Iegādājies šo automobili, iepazinos ar citiem modeļa Cosmo Sports cienītājiem un īpašniekiem. Tas mainīja manu dzīvi uz labo pusi.

Y1

Brett McAlister RX-7 FB (Austrālija)

“Vienpadsmit gadu vecumā pirmo reizi ieraudzīju leģendāro sacīkšu braucēju no Austrālijas vadot modeli Mazda RX-7. Tas bija skaistākais līdz tam redzētais automobilis. Pēc gada mans onkulis un tante iegādājās šo modeli. Kad viņi ņēma mani kopā pabraukāt, jutos kā devītajās debesīs. Jutos kā karalis. Ieguvis autovadītāja apliecību, iegādājos modeli Mazda RX-4 un sāku praksi Maz dzinēju rūpnīcā, kurā iemācījos pārkonstruēt rotējošos dzinējus. Iegūtās prasmes ļāva kļūt par Mazda sacīkšu komandas inženieri, bet vēlāk – arī par stūrmani. Tolaik piedalījāmies sacīkstēs ar modeli RX-7 SP. 2012. gadā beidzot iegādājos Mazda RX-7 automobili, kuru rūpīgi restaurēju. Manējais RX-7 nepieviltu pat slaveno Austrālijas sacīkšu braucēju.”

Y2

Judy Laviolette CX-5 (Kanāda)

“2018. gada ziemu pavadīju Floridā ar savu puisi. Tolaik dzīvojām Kvebekā. Vienu dienu sēdāmies savā Mazda CX-5 un trīs dienu laikā pieveicām 3000 km. Modeli CX-5 cienu tā praktiskuma dēļ: šajā auto ietilpst viss, ko var ievajadzēties 4 mēnešu ilgā ceļojumā. Tas ir piecpadsmitais mūsu iegādātais Mazda automobilis. Pirmo šī ražotāja auto iegādājāmies 1988. gadā, un tas bija Mazda3 universālis. Mūsu Mazda automobiļu sarakstā ir divi B200 modeļa automobiļi, trīs MPV modeļa automobiļi, divi Protege modeļa automobiļi, viens Mazda5 un viens Tribute modeļa automobilis. No visiem Mazda auto, kuri mums bijuši, mans visiecienītākais ir izteiksmīgi zaļais Mazda2 modeļa automobilis. Atmiņā visspilgtāk palicis ceļojums, kurā devāmies ar mūsu pirmo Mazda CX-5 automobili, kuru iegādājāmies 2014. gada janvārī. Toreiz 65 dienu laikā pieveicām 15 000 kilometru. Garu pārbraucienu laikā spēlēju ukuleli un mēs kopā dziedājām grupas The Beatles dziesmas.”

Y3

Roland Weiss MX-5 (Vācija)

“Aptuveni pirms 30 gadiem iegādājos Mazda MX-5 automobili. Tolaik Eiropā bija vien 2500 šī modeļa automobiļu, tātad tie bija retums. Kad braucu pa ielu, visi atskatījās. Vadot savu MX-5 automobili, darīju to ar baudu. Baudīju tā spēju manevrēt, transmisijas raito darbību un lielisko vadības efektivitāti. Vadīt šo automobili bija ļoti līksmi. Jutos tā, it kā vadītu gokartu. Ātri vien iepazinos un sadraudzējos ar citiem MX-5 modeļa automobiļu īpašniekiem. Satiekoties uz ceļa, mēs sasveicinājāmies, pamājot ar roku un ieslēdzot lukturus. Tad sāku domāt par šī modeļa cienītāju satikšanos. Pirmā satikšanās notika 1993. gada pavasarī. Nākamajā gadā man būs divi iemesli svinēt: man būs 65. dzimšanas diena, bet modelis MX-5 svinēs trīsdesmito jubileju, tātad man piederošais šī modeļa automobilis oficiāli tiks atzīts par klasisku.”