Kas ir SUV jeb sporta apvidus auto

SPORTA APVIDUS AUTO (SUV)

Domājot par auto, kas atbilst jūsu dzīvesveidam, ir svarīgi izvērtēt visus faktorus. Jums jāņem vērā ne tikai auto cena, bet arī tas, kā jūs to izmantosit, auto izmērs, veiktspēja, drošība, komforts un auto izmēra atbilstība jūsu uzglabāšanas vajadzībām.

KAS IR SUV?

Sporta apvidus auto ir termins, kas pirmo reizi tika lietots automašīnām, kas paredzētas daudziem pasažieriem un ir ar lielu bagāžas nodalījumu, kā arī šīs automašīnas varēja braukt pa bezceļiem, nelīdzenu reljefu. Sporta apvidus auto bija vērsti uz tiem cilvēkiem, kuri nedēļas nogales pavada aktīvi, brīvā dabā, piemēram, nodarbojas ar kanoe airēšanu vai riteņbraukšanu. Sporta apvidus auto raksturo automašīnas, kas atrodas augstu no zemes un kuram bieži ir četru riteņu piedziņa.

Mūsdienās sporta apvidus auto ir kļuvis par populārāko auto modeli daudziem ražotājiem un SUV termins tiek attiecināts uz daudz plašāku automašīnu klāstu. Daži no tiem ir mazi auto, daži ir lielas luksusa klases automašīnas. Daži sporta apvidus auto pat brauc kā sporta automašīnas. Lielākā daļa ir izcilas ģimenes automašīnas.

 

SPORTA APVIDUS AUTO IZMĒRS

Ir trīs izmēru sporta apvidus auto: mazs, vidējs un pilna izmēra. Mazu SUV automašīnu ir vieglāk novietot stāvlaukumā un manevrēt. Daži mazie SUV ir kompakti krosoveri, piemēram, Mazda CX-3 ir sportiska tipa ar atsaucīgu vadāmību.

Vidēja izmēra sporta apvidus auto - daži no tiem ir krosoveri, jo tiem ir kopīgas platformas, kas līdzinās vieglajiem automobiļiem, bet citi ir balstīti uz vidēja izmēra un kompaktiem pikapiem. Galvenās priekšrocības šī izmēra SUV ir visu riteņu piedziņa, kluss salons un daudz uzglabāšanas vietas.

Pilna izmēra apvidus automobiļi tiek pārdoti kā luksusa automašīnas, vai arī šie auto izceļas ar to bezceļa iespējām. Pilna izmēra apvidus auto ir lielākais apvidus auto izmērs, dažiem modeļiem ir pagarināta virsbūve, lai pasažieriem un pārvadājamajai bagāžai būtu papildu vieta.

 

SPORTA APVIDUS AUTO PRIEKŠROCĪBAS

Galvenās SUV priekšrocības ir šādas: daudz uzglabāšanas vietas, vilkšanas iespēja un izcils komforts. Apvidus automašīnām ir plašs salons kombinācijā ar vismaz piecām pasažieru vietām. Apvidus auto dod īpašniekiem elastību cilvēku un bagāžas daudzuma pārvadāšanā. Dēļ ietilpīgās uzglabāšanas vietas apvidus automašīnu īpašnieki var pārvadāt pārtikas preču iepirkumus, pārvadāt bagāžu ceļojumiem, sporta un aktīvās atpūtas aprīkojumu, un joprojām būs pietiekami daudz sēdvietu lielākai pasažieru grupai.

Lai gan sporta apvidus auto nav vislabākā degvielas ekonomija, tie sākotnēji tika būvēti tā, lai transportlīdzeklis varētu izbraukt nelīdzenu reljefu, nesaskrāpējot transportlīdzekļa apakšpusi. Šis virsbūves dizains nodrošina apvidus automašīnām augstu smaguma centru un augstākas sēdvietas. Apvidus automašīnām nereti ir arī spēcīgs dzinējs un jaudīgas vilkšanas iespējas. Mūsdienās sporta apvidus auto ir sadalīti divos veidos. Viens veids ir paredzēts smagu kravu vilkšanai vai braukšanai pa bezceļiem, bet otrs ir pazīstams ar savu vizuāli pievilcīgo dizainu un drošo vadāmību. Abiem apvidus auto veidiem vajadzētu lieliski izturēt slidenus ceļa apstākļus.

 

SPORTA APVIDUS AUTO TRŪKUMI

Apsverot sporta apvidus auto kā savu nākamo auto, ir svarīgi ņemt vērā arī šo automašīnu trūkumus. To lielais izmērs padara daudz sarežģītāku manevrēšanu, it īpaši, ja runa ir par stāvvietām ar nelielām vietām. Šīs automašīnas ir ne tikai dārgākas, bet arī bieži tiek kritizētas par to ietekmi uz vidi, jo to motori ir mazāk taupīgi salīdzinājumā ar nelielākiem transportlīdzekļiem.