Auto iegāde – kā un kādu auto izvēlēties?

Auto iegāde – kā un kādu auto izvēlēties?

Automašīnas izvēle nav viegls process. Auto pirkšana parasti ir otrs lielākais ieguldījums aiz nekustamā īpašuma. Un izlemjot, kādu auto pirkt, jāņem vērā gan budžets un vajadzības, gan dzīvesveids - jo ir svarīgi, lai jaunā automašīna jums derētu. Uz tādiem jautājumiem kā, piemēram, “Kāds auto man vislabāk der?” un “Palīdziet man izvēlēties jaunu automašīnu”, patiesībā nav vienkāršas atbildes. Šeit ir apkopoti mūsu ieteikumi kā izvēlēties automašīnu.


Apsveriet, kā jūs izmantosiet auto

Protams, kādā brīdī jūs izmantosiet savu jauno automašīnu gandrīz visam, bet mēģiniet koncentrēties uz tās galveno mērķi. Kāds ir galvenais nolūks, kam jūsu automašīna ikdienā tiks izmantota? Ir svarīgi to pārdomāt, lai izvēlētā auto specifikācija atbilstu jūsu braucieniem, ir ekonomiska un ekoloģiska.


Auto īsiem pilsētas braucieniem. Ja galvenokārt izmantojat savu automašīnu, lai pārvietotos pa pilsētu, jums nebūs vajadzīgs ārkārtīgi jaudīgs dzinējs. Benzīns varētu būt drošāka izvēle nekā dīzeļdegviela; pēdējais ir nedaudz dārgāks ekspluatācijā. Tomēr labāk izvēlēties pilnībā elektrisku vai hibrīdauto īsiem pilsētas braucieniem. Elektroauto ir zemas ekspluatācijas izmaksas un nav CO2 emisiju.

Auto garākiem braucieniem - ja katru dienu pie stūres pavadāt vairāk nekā stundu vai divas, salona komforts un salons noteikti būs svarīgs faktors. Jūs arī meklēsiet kaut ko ekonomisku, tādēļ degvielas patēriņam ir vērts pievērst uzmanību. Ja jūs katru braucat ar ātrumu 90 km/stundā vai ātrāk, jums piemērotāks būs jaudīgāks un lielāka izmēra dzinējs nekā braukājot tikai pa pilsētu.

Ja nepārtraukti pārvietojaties no pilsētas uz pilsētu, ceļojot garus gabalus, jūs vēlēsities automašīnu ar lielāku “izturību”. Lielāks dzinējs būs efektīvāka izvēle, un dīzeļdzinējam noteikti vajadzētu būt jūsu radarā. Bet, ja gribat būt videi draudzīgs, neizslēdziet hibrīda modeli. Ar elektromobiļiem nobraucamie attālumu var šķist pārāk ierobežojoši, taču hibrīdi ir spējīgāki nekā jebkad agrāk.

Auto savam priekam. Pats par sevi saprotams, ka mēs gribam automašīnu, ar kuru ir patīkami braukt. Bet, ja auto pērkat tikai aizraušanās dēļ, jūs vēlaties pielāgot savu budžetu kaut kam īpašam. Precīzi apsveriet, kas no braukšanas ir tas, ko vēlaties izbaudīt. Spēcīga dzinēja rūkoņa? Visprogresīvākā tehnoloģija? Luksusa auto salons? Visticamāk, tā ir vairāku variāciju kombinācija.

Auto smagumu pārvietošanai/ vilkšanai. Ja ar jūsu automašīnu tiks pārvadāta papildu bagāža, vai tas būtu ģimenes treileris vai piekabe; tam būs nepieciešama atbilstoša vilkšanas jauda. Nelielam dzinējam tā būs papildus slodze, kā rezultātā samazināsies degvielas ekonomija. Tas, protams, nenozīmē, ka, lai paveiktu darbu, jums būs vajadzīgs milzīgs apvidus auto - tikai pietiekami jaudīgs dzinējs.

Dažādu variantu kombinācija. Bieži vien vienkārši nav tikai viena kategorijas, kas derētu autovadītājam. Par laimi, ir daudz auto modeļu, kas apvieno ekonomiju, braukšanas prieku tehnoloģiju un luksusa pieskārienu.

 

Apsveriet, kas ir praktiski

Izvēloties sev piemērotu auto modeli, praktiskums ir galvenais. Tas viss ir lieliski un skaisti – līdz pēdējai detaļai perfekts auto vizuālais izskats un augstākās klases tehnoloģijas, taču jūsu automašīnai jāatbilst jūsu pamatprasībām. Koncentrēšanās uz praktiskumu nodrošinās to, ka jūsu izvēle uzlabos jūsu dzīvesveidu, nevis traucēs.

Auto izmērs un sēdekļu skaits: cik bieži jums pilna automašīna ar pasažieriem? Neatkarīgi no tā, vai esat piecu cilvēku ģimene vai pastāvīgi pavadāt draugus; ir svarīgi pārliecināties, vai jums ir nepieciešamā vieta. Ja jūs nopietni apsverat divvietīgu kupeju, padomājiet par to, kā jūs varētu ietekmēt tikai vieta vienam pasažierim. Tāpat, ja esat augoša ģimene, jums būs jādomā par nākotni.

Liels bagāžas nodalījums. Ja vēlēsities pārvest divus čemodānus vai paņemt visu nepieciešamo ģimenes kempinga braucienam, vai pietiks vietas? Pēdējā lieta, ko vēlaties, ir vietas trūkums, kas ierobežo jūsu iespējas. Ir arī vērts pārbaudīt, vai jūsu apsveramajiem automobiļiem ir iespēja izvēlēties papildu aprīkojumu; piemēram, jumta bagāžnieku velosipēdiem.

Auto durvis - nevar noliegt, ka divu durvju auto modeļiem ir daži fantastiski piedāvājumi, un, ja jaunajā auto laiku pavadīsiet tikai jūs un viens pasažieris, tā ir saprātīga izvēle. Bet, lai izņemtu mazus bērnus tas nav ārkārtīgi praktiski, un šīs automašīnas aizmugurē nenodrošina pietiekami daudz vietas augošai ģimenei. Tas nozīmē, ka jaunām ģimenēm, iespējams, ir labāk izvērtēt auto ar piecām durvīm.

Degvielas patēriņš/auto jauda. Ņemot vērā to, kā jūs izmantosiet savu automašīnu, ir svarīgi izvēlēties degvielu vai enerģijas avotu, kas atbilst jūsu braukšanas veidam. Vispārīgi runājot, benzīns ir labākā izvēle, ja jums vienkārši nepieciešams pārvietoties, bet dīzeļdegviela būs labāka izvēle, jā jāpārvietojas lielos attālumos. Elektriskais auto varētu būt vilinošs, taču apsveriet, vai elektroauto nobraucamais attālums atbilst jūsu prasībām - ja atbilst, tā ir lieliska izvēle. Pretējā gadījumā hibrīds var piedāvāt labāko no abām pasaulēm; vienkārši atcerieties izpētīt, kur varētu uzlādēt savu automašīnu, ja atrodaties ārpus sava ierastā reģiona.


Auto drošība. Ir tikai dabiski ņemt vērā automašīnas drošības datus. Jaunākiem modeļiem ir virkne inovatīvu drošības funkciju, kas ir standarta vai papildu aprīkojums. Tas nozīmē, ka šodien uz ceļa esošās automašīnas ir drošākas nekā jebkad agrāk. Bet, ja jūs patiešām vēlaties rūpīgi pārbaudīt modeļa drošības rādītājus, kāpēc nepārbaudīt tā Euro NCAP reitingu? Pēc pārbaudes reālu avāriju scenārijos, automašīnai šajos testos tiek piešķirts vērtējums, kur augstākais ir piecu zvaigžņu vērtējumu.


Apsveriet budžetu

Pirms pieņemat lēmumu par auto iegādi, jums jābūt pārliecinātam, ka jums ir nepieciešamais budžets. Saprast kāda ir auto cena vai finansēšanas plāna maksājumi ir vienkāršā daļa, taču jāņem vērā vēl daudz kas cits. Jūs nevēlaties iegādāties automašīnu, kuru nevarat atļauties izmantot braukšanai. Nosakot, vai konkrēts modelis iekļausies jūsu budžetā, jums ir jāņem vērā šādi izdevumi:

Jauns vai lietots auto. Iespējams, vienīgais nozīmīgākais faktors, kas noteiks, cik maksāsiet par savu automašīnu, ir tas, vai nolemjat izvēlēties jaunu vai lietotu auto. Automašīna pirmo trīs gadu laikā zaudē lielu daļu savas vērtības, tāpēc pirkt lietotu auto var izrādīties izdevīgi, ja neesat nolēmis iegādāties jaunākos modeļus. No otras puses, jauna auto pirkšana jums izmaksās dārgāk, taču jums būs iespēja izvēlēties visas papildu detaļas, auto krāsu un apdari, kas jums patīk, tāpēc tā var būt vērtīga izvēle, ja jums ir budžets. Un, ņemot vērā pieejamās finansēšanas iespējams, tas varētu būt pieejamāk, nekā jūs domājiet.

Pirkuma izmaksas. Ja iegādāsieties auto par saviem līdzekļiem, vajadzētu būt skaidram kādas būs pirkuma izmaksas. Vienkārši paturiet prātā, ka tad, ja pērkat jaunu auto un izvēlaties papildaprīkojumu, izmainīs auto sākotnējā cena, kas, iespējams, bija pirmais, kas piesaistīja jūsu uzmanību.

Auto līzinga izmaksas. Līzings ir ērts veids auto iegādei. Neatkarīgi no tā, vai izvēlaties finanšu vai operatīvo līzingu, tie piedāvā jums iespēju iegādāties jaunāko auto modeli, samaksājot papildus procentus par finansējumu. Ja esat atradis sev interesējošu auto modeli, apspriediet ar dīleri finansēšanas iespējas, lai iegūtu skaidru priekšstatu par to, cik jums viss kopā izmaksās.

Auto apdrošināšanas izmaksas. Tas, kuru auto modeli izvēlēsieties pirkt, ietekmēs to, cik daudz jūs maksāsiet par savu apdrošināšanu. Jaudīgāku un luksusa klases automašīnu remonts vai nomaiņa apdrošinātājiem parasti izmaksā dārgāk, attiecīgi šādu auto apdrošināšana arī būs dārgāka.

Auto degvielas izmaksas. Tas, cik daudz jūs maksājat par auto degvielu, var ievērojami atšķirties atkarībā no izvēlētā modeļa un jūsu braukšanas ieradumiem. Aplūkojot auto degvielas patēriņa datus, jums vajadzētu iegūt priekšstatu par to, cik bieži jums vajadzēs apmeklēt degvielas uzpildes staciju, kur dīzeļdegviela gandrīz vienmēr būs lētāka nekā benzīns. Ja vēlaties samazināt auto ekspluatācijas izmaksas, hibrīdauto un elektromobiļi ir lieliska iespēja to izdarīt. To ekspluatācija vienmēr būs lētāka nekā automašīnām, kuras darbina tikai ar degvielu. Maksa par pilnu uzlādi ar elektrību mājās parasti ir zemāka, nekā cenas publiskajās uzlādes stacijās.

Pārbaudiet auto atsauksmes

Galu galā vienīgais svarīgais viedoklis ir jūsu, bet noteikti nenāks par ļaunu dzirdēt citu teikto. Izlasot ekspertu atsauksmes, jūs iegūsit detalizētu priekšstatu, savukārt no auto pircēju atsauksmēm jūs iegūsit unikālu ieskatu par to, kā ir ar to braukt, cik tas ir praktiski, kā auto tiek galā ar dažādiem apstākļiem.

 

Testa brauciens

Joprojām domājat, kādu automašīnu iegādāties? Labākais veids, kā atrast perfektu auto, ir piesēsties pie stūres un izbraukt. Ja ir vairāki auto modeļi, starp kuriem jūs vienkārši nevarat izvēlēties, vai arī jūs nezināt, ar ko sākt, Inchcape auto salona pārdevēji var jums palīdzēt. 

Iesakām izlasīt arī saistītos rakstus: