Ziemas drošības čeklists automašīnai un ieteikumi drošai braukšanai

Vai jūsu automašīna ir gatava ziemai?

Šeit ir pieejams īss ceļvedis, lai pārliecinātos, ka Jūs un Jūsu automašīna esat gatavi ziemas mēnešiem.

AKUMULATORS

Ziemas mēnešos akumulators tiek pakļauts pastiprinātai slodzei, aukstuma iedarbībā un dēļ lielākas slodzes, ko izraisa vairāk ieslēgtas automašīnas gaismas, apsilde un citas funkcijas. Jo zemāka temperatūra, jo lēnāk var notikt ķīmiskās reakcijas akumulatorā, kas samazina veiktspēju. Lai nodrošinātu optimālu darbību ziemā, ir svarīgi nodrošināt labu automašīnas akumulatora uzlādes līmeni (apmēram 75%).

GAISMAS

Gaismas ir svarīgas, lai jūs varētu redzēt un redzēt citus satiksmes dalībniekus. Apstaigājiet automašīnu un pārbaudiet, vai darbojas visas gaismas. Nomainiet visas, kas nedarbojas, un regulāri tīriet tās, lai nodrošinātu maksimālu veiktspēju un drošību.

EĻĻA

Eļļai vienmēr jābūt starp min un max atzīmēm uz mērstieņa. Nepietiekama vai pārāk daudz eļļas var izraisīt bojājumus vai dzinēja bojājumus.

VĒJSTIKLA MAZGĀŠANA UN SLOTIŅAS

Ziemas laikā uz vējstikla tiek uzmesti netīrumi no ceļa, kas nozīmē, ka jūs daudz vairāk izmantojat tā mazgāšanu. Protams, tas palielinās iespēju, ka logu mazgāšanas šķidrums beigsies un samazināsies jūsu redzamība un drošība. Ir svarīgi regulāri uzpildīt logu mazgāšanas līdzekli, kas piemērots zemām temperatūrām.
Stikla tīrītāji var piesalt uz vējstikla, tāpēc pirms braukšanas pārliecinieties, ka tīrītāji nav pielipuši, vispirms atkausējot automašīnu un paceļot tīrītājus no stikla. Stikla tīrītājiem vajadzētu efektīvi notīrīt vējstiklu, ja tas tā nenotiek, ir svītras uz stikla, iespējams, tie ir jānomaina.

RIEPAS

Riepas ir vienīgā auto daļa, kas savieno Jūsu automašīnu ar ceļu. Lai nodrošinātu labu saķeri uz ziemas ceļiem, ir svarīgi nodrošināt, lai riepu protektors būtu virs minimālā likumā noteiktā ieteicamā līmeņa, kā arī, lai riepās ir pareizs spiediens. Riepām arī jābūt bez bojājumiem. Rezervējiet auto pārbaudi >>

 

DROŠA BRAUKŠANA ZIEMĀ

Kad ir sniegs, slapjš sniegs un ledus, ceļi kļūst daudz bīstamāki, noteikti ir jābrauc lēnāk. Ledus laikā bremzēšanas ceļš var būt 10 reizes garāks. Maigi manevri un lēns ātrums ir drošas braukšanas atslēga ledus un sniega apstākļos.

Ziemas mēnešos noteikti atvēliet saviem braucieniem papildu laiku, jo no rītiem automašīnas atkausēšana var aizņemt laiku, un tas ļauj braukt lēnāk un drošāk bīstamos apstākļos. Un, braucot, plānojiet maršrutu, kas galvenokārt ir pa galvenajiem ceļiem, jo tie būs tīrāki.

Ja jums ir jāizmanto bremzes, braucot ledus apstākļos, izmantojiet tās uzmanīgi, lai nezaudētu kontroli. Braucot kalnā, atstājiet daudz vietas starp citām automašīnām un pagaidiet, līdz ir skaidrs maršruts, lai, braucot augšup, nebūtu jāapstājas. Braucot lejup, atkal pārliecinieties, ka starp jums un citiem satiksmes dalībniekiem ir pietiekami daudz vietas. Pirms nokļūšanas kalnā samaziniet ātrumu un izmantojiet zemu pārnesumu, cenšoties izvairīties no bremzēšanas, ja vien tas nav nepieciešams.

 

SLIKTOS APSTĀKĻOS IR SVARĪGI BŪT REDZAMAM UN REDZĒT

Tāpēc, pirms braucat, pārliecinieties, vai jūsu logi ir pilnībā atbrīvoti no sniega, ledus un nav aizmiglojušies. Noteikti notīriet jumtu no sniega, lai tas nenokristu braukšanas laikā un neaizsegtu skatu. Izmantojiet gaisa kondicionētāju, ja jūsu automašīnai tas ir, lai ātrāk atkausētu priekšējo stiklu un noņemtu mitrumu no automašīnas iekšpusē esošā gaisa, lai samazinātu kondensāta iespējamību.

Pārliecinieties, vai visas automašīnas gaismas darbojas un ir tīras, iespējams, ka tās būs jātīra katrā braucienā, ja ceļi ir īpaši netīri. Lai izvairītos no naudas soda, jums arī jāuztur numura zīmes tīras. Kad braukšana un redzamība ir samazināta, priekšējie lukturi ir īpaši svarīgi, lai citi satiksmes dalībnieki jūs varētu redzēt.

Lai saglabātu savu drošību ziemā, ir dažas būtiskas lietas, kam jābūt automašīnā, braucot ziemā. Tās palīdzēs tikt galā ar ledu, sniegu un tumšām ziemas naktīm.

  • Ledus skrāpis
  • Atkausētājs deglis un rezerves baterijas
  • Pirmās palīdzības aptieciņa
  • Power Bank / veids, kā uzlādēt savu mobilo tālruni
  • Siltas drēbes, ūdensnecaurlaidīgas un augstas redzamības jakas
  • Izturīgi apavi
  • Lāpsta
  • Brīdinājuma trīsstūris
Mazda Freeze 1800X900 1 Min

REZERVĒJIET AUTO PĀRBAUDI

Pārliecinieties, ka Jūsu automašīna ir gatava ziemai!