Automašīnas līzingā, uz nomaksu

Daudzi sapņo par jaunas automašīnas iegādi, un mūsdienās šo sapni piepildīt ir vienkāršāk, nekā šķiet. Tas ir iespējams, pateicoties dažādiem finansēšanas modeļiem. Lūk, vairāki risinājumi!

 

MAKSĀJOT PILNU SUMMU

Nenoliedzami ātrākais un vienkāršākais auto iegādes veids ir par to samaksāt pilnu summu. Tomēr tikai retam pircējam kontā ir pietiekami daudz naudas, lai to visu vienkārši ieguldītu jaunā automobilī. Galu galā runa ir par vismaz desmit tūkstošiem eiro. Tāpēc daudzi pircēji galu galā izvēles lietotu transportlīdzekli.

Taču lietots auto pieprasa neizbēgamus kompromisus – jūs tajā neatradīsiet jaunākās tehnoloģijas, kas sniedz moderno drošību un ērtības, un nesaņemsiet ražotāja garantiju.

Pat ja jauna auto iegādei nepieciešamā summa ir pieejama pilnā apmērā, tās tūlītēja izdošana ne vienmēr ir tālredzīga. Izdarot maksājumu, jūs būtībā iesaldējat līdzekļus, ko varētu izmantot citiem mērķiem. Īpaši aktuāli tas ir, ja auto pērk uzņēmumam; brīvos līdzekļus var novirzīt attīstībai un ieguldījumiem, kamēr jauna spēkrata iegādi var finansēt citos veidos. Tieši tālab ir vērts apsvērt aizdevumu automašīnas iegādei.

 

AUTO KREDĪTS

Pievilcīgs risinājums privātpersonām ir tā saucamais auto kredīts. Tas ir specializēts automobiļa iegādes finansēšanas pakalpojums, kuram piemīt vairākas būtiskas priekšrocības.

Pirmkārt, tas ir lētāks nekā parasts patēriņa kredīts. Otrkārt, banka auto kredītu var piešķirt bez pirmās iemaksas un ķīlas, un, treškārt, saņemot aizdevumu un izdarot pirkumu, aizdevuma ņēmējs pats reģistrē automobili Ceļu satiksmes drošības direkcijā, ir tā īpašnieks un var pat pārdot spēkratu, par to neziņojot bankai. Papildus tam auto īpašnieks var izvēlēties, vai iegādāties KASKO apdrošināšanu, kas ir vēlama, bet nav obligāta.

Lai pieteiktos auto kredītam, ir jāaizpilda attiecīgs pieteikums, un kredītiestāde ātri un attālināti pārbaudīs klienta maksātspēju.

Auto kredītam gan piemīt zināmi ierobežojumi. Piemēram, limitēta maksimālā aizdevuma summa, kas var ietekmēt automobiļa izvēli, atmaksas periods, un procentu likme ir augstāka nekā izmantojot līzinga pakalpojumus.

 

LĪZINGS

Salīdzinot ar auto kredītu, līzings ir labākais risinājums, ja plānojat iegādāties jaunu vai mazlietotu auto, vai ja automobiļa cena ir relatīvi augsta. Otrkārt, nodokļu un izdevumu administrēšanas dēļ līzings ir izdevīgs uzņēmumiem.

Pastāv divi līzinga veidi – finanšu un operatīvais. Pirmā gadījumā tā ņēmējs sedz pilnu automobiļa vērtību un līzinga perioda beigās kļūst par automobiļa īpašnieku.

Operatīvo līzingu visbiežāk izmanto jauna automobiļa iegādei, jo tas ļauj tikt pie jauna auto ar vismazāko ikmēneša maksājumu. Šajā gadījumā līzinga ņēmējs automobiļa vērtību sedz daļēji, kompensējot vērtības kritumu noteiktā laika posmā, un līzinga perioda beigās auto atdod dīlerim vai, ja vēlas to paturēt, vienojas par atpirkšanu. Būtībā operatīvais līzings ir auto ilgtermiņa noma. To izvēloties, ņēmējam rūpīgi jāiepazīstas ar noteikumiem, piemēram, par pieļaujamo nobraukumu gada laikā u.tml., tādā veidā aiztaupot negaidītus izdevumus līzinga perioda beigās.

Abiem līzinga veidiem parasti nepieciešama pirmā iemaksa, un jo lielāka tā ir, jo mazāks ikmēneša maksājums. Lai kuru līzinga veidu izvēlētos, automobiļa īpašnieks nolīgtajā periodā ir līzinga devējs, bet ņēmējs – turētājs. Atšķirībā no auto kredīta līzinga gadījumā KASKO apdrošināšana ir obligāta.

 

PILNA SERVISA NOMA

Ja nevarat vai nevēlaties uzņemties ilgtermiņa saistības, vai jums ir svarīgi ļoti precīzi prognozēt ikmēneša izdevumus, vēl viena auto finansēšanas iespēja ir pilna servisa noma.

Faktiski tas ir operatīvais līzings, kam ir pievienoti visi papildu izdevumi, un tas viss sadalīts ikmēneša maksājumos. Tā pilna servisa noma ietver apdrošināšanu, apkopes, remontu, riepas, nodokļus un tehniskās apkopes, tehnisko palīdzību un klientu diennakts atbalstu, un, ja nepieciešams, šim sarakstam var pievienot degvielas karti, sodu administrēšanu, rezerves auto, individuālo apkalpošanu u.c. Tipisks pilna servisa nomas periods ir no 1 līdz 4 gadiem.

 

VECĀ AUTO PĀRDOŠANA PIE DĪLERA

Ja jums ir lietots automobilis, to pārdodot, jūs varat iegūt ievērojamu summu pirmajai iemaksai par jaunu auto vai pat būtisku daļu no pilnas vērtības. Jūs varat rīkoties divējādi – piedāvāt automobili dīlerim vai to pārdot pats.

Abiem variantiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Pārdodot auto privāti, darījums var iznākt izdevīgāks. Auto tirgotājs, piekrītot starpniecībai, ieturēs komisiju, un summa, ko iegūsiet, būs mazāka, toties jums nevajadzēs tērēt laiku, meklējot pircēju un kaulējoties, un jūs drīzāk varēsiet sākt kārtot jauna auto iegādi. Dīleris var pieņemt jūsu auto arī kā pirmo iemaksu, taču vienmēr jāvērtē, cik tas ir izdevīgi.

 

JAUNA MAZDA FINANSĒŠANA – IZVĒLIETIES LABĀKO PIEDĀVĀJUMU!

Kā redzat, tirgū tiek piedāvāti visdažādākie automobiļa finansēšanas veidi. Arī Mazda piedāvā ērtus risinājumus jaunu spēkratu iegādei. Piemēram, mēs esam ieviesuši programmu Mazda Finance, kas jums ļauj iegādāties jaunu Mazda automašīnu, izmantojot līzingu. Tas ir drošs un ērts finanšu risinājums bez sarežģītām administratīvām procedūrām, kas ļauj ātri nokārtot formalitātes un baudīt savu sapņu auto.

Jauna automobiļa iegādei nav jābūt sarežģītai un apgrūtinošai, jo auto saloni saviem klientiem piedāvā plašu finanšu produktu klāstu. Tāpēc ir vērts izvērtēt iespējas un izvēlēties tās, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām.