Kādēļ pilsētas SUV ir vispiemērotākais tiem, kuri meklē jaunu ģimenes auto

Bija laiki, kad cilvēkiem, meklējot jaunu ģimenes auto, bija visai šaura izvēle: viņiem bija jābrauc ar universāli, kas, lai ietilpīgs, bieži kaitināja vadītāju automobiļa garuma dēļ, vai arī bija jāved ģimene minivenā, kam trūka izsmalcināta dizaina un pievilcīga veidola. Par laimi, tagad piedāvājums ir krietni plašāks, un ģimenes tā vietā, lai meklētu kompromisu starp vēlmēm un realitāti, var ielūkoties auto tirdzniecības salonos, kuros pieejami pievilcīga dizaina modeļi – viņu redzeslokā mūsdienās ir pilsētas SUV.

Kad uzmanības centrā nonāk jauns automobilis, daudzi cilvēki pamana interesantu paradoksu: lai gan pilsētas SUV pircēji vēlas, lai tas būtu pēc iespējas drošāks (viņi uzskata, ka ir labāka pārredzamība uz ceļu, ja sēdpozīcija ir augstāka), daudziem automobilis tieši no autosalona šķiet nereāls sapnis, tādēļ viņi braucamo ģimenei meklē lietoto automobiļu plačos, sludinājumu portālos un citās līdzīgās vietās.

Eksperti šādu rīcību dēvē par kļūdu, jo reti kurš autovadītājs var aprēķināt, cik viņam būs jātērē lietota auto apkopei un remontam. Ja šīs izmaksas tiktu aprēķinātas un pieskaitītas pirkuma cenai, tad jauns automobilis varētu izrādīties pat lētāks nekā spēkrats ar nezināmu izcelsmi. Turklāt jaunie auto, kas izceļas ar izturību, uzticamību un drošību, nodrošinātu mierīgu prātu visos braucienos, īpaši gatavojoties ceļojumiem kopā ar visu ģimeni.

 

Pieejama cena un garantijas

Apmeklējot auto tirdzniecības salonus, var izvēlēties pēc sirds patikas, un tā ir milzīga priekšrocība. Vēlaties braukt īpaši ekoloģiski un klusi? Jūsu uzmanībai elektromobiļi un hibrīda automobiļi! Nepieciešams braukt garas distances, bet svarīgs zems degvielas patēriņš? Katrā autosalonā noteikti atradīsies vieta, kur izstādīti ekonomiski automobiļi. Sportiskie spēkrati ir pievilcīgi, bet vai tie atbilst ģimenes vajadzībām vai vēlmēm? Dīlercentra menedžeris parādīs, kur izvietoti mazie ekonomiskie automobiļi, mazie SUV vai pilsētas SUV, pat viens otrs hečbeks vai jebkura lieluma sedans.

Ja jūs, tāpat kā vairums pasaules autobraucēju, zinātu, ka japāņu automašīnas ir pazīstamas ar savu uzticamību un kvalitāti, tad noteikti apmeklētu Mazda autosalonu. Šeit elektromobiļi, piemēram, Mazda MX-30, degvielu ekonomējoši hibrīda SUV, pilnpiedziņas (4x4) SUV un citi jaunie modeļi piesaista autovadītājus un pasažierus ar visdažādākajām vajadzībām un vēlmēm. Vairāk par Mazda jaunajiem automobiļiem un to plašo klāstu šeit.

MX-30 SUV

Visbeidzot pašu labāko pirkumu auto tirdzniecības salonos atradīs pat tie, kuriem visvairāk rūp pieejama cena. Galvenokārt tāpēc, ka vienmēr ir pieejami vismaz daži jauni automobiļi ar atlaidi. Kā tas iespējams, ka jauns automobilis tiek piedāvāts ar atlaidi? Parasti tas ir gadījumos, kad gaidāms jaunu automobiļu pievedums un salonā esošie spēkrati ir steidzami jāizpārdod. Tad vārdu savienojums “jauni auto” un “atlaide” palīdz atbrīvot vietu nākamās piegādes automobiļiem.

Turklāt klienti, kuri atgriežas jauno automobiļu salonā, dažkārt vēlas savu līdzšinējo spēkratu atstāt un iegādāties jaunu. Šādā gadījumā pircēji, kuri apmeklē autosalonu, vienmēr var atrast piedāvājumu ar mazlietotiem auto ar vēl spēkā esošu garantiju. Šāds pirkums priecētu ar kvalitāti un ilgmūžību, jo ražotāja pārstāvji vienmēr rūpējas par automobiļa pienācīgu uzturēšanu un kvalitāti.

Un, ja vēlaties, lai pilnīgi jaunais auto būtu pielāgots jūsu vēlmēm, vienmēr var konsultēties ar menedžeri vai izvēlēties nepieciešamos piederumus tiešsaistē. Pēc tam mašīna atbildīs jūsu vēlmēm, un salona darbinieki izskaidros, kā iegādāties jauno produktu nomaksā vai nomā. Viņi ne tikai visu izskaidros, bet arī palīdzēs nokārtot visus finanšu dokumentus. Vairāk par Mazda iegādi var uzzināt:

Noskaidrojiet vajadzības

Ja meklējat savai ģimenei vispiemērotāko auto, noskaidrojiet visas ģimenes vajadzības un vēlmes. Varbūt jums nepieciešams ietilpīgs bagāžas nodalījums ar platu atveri vai arī īpaši plaši aizmugurējie sēdekļi, jo tajos visu laiku sēdēs bērni. Varbūt jūs pērkat otro ģimenes auto un vēlaties īpaši ekonomisku un klusu spēkratu. Varbūt jūs bieži braucat ārpus pilsētas pa ne tiem labākajiem ceļiem, tādēļ svarīga būtu visu riteņu piedziņa. Iespējams, ka jūsu dzīvesvietas pagalms ir īpaši šaurs, tāpēc jābrauc pa ietves apmali, lai uz samainītos ar kaimiņu vai izbrauktu no pagalma. Šādā gadījumā noderīgs būtu automobilis ar lielāku klīrensu.

Nav nekāds noslēpums, ka nereti visas vajadzības var apmierināt, apmeklējot arī tikai vienu autosalonu. Vienīgais, kas jums jāizdara, ir jāizvēlas zīmols, kuram varat uzticēties. Ja augstu vērtējat kvalitāti, pieejamo cenu, pievilcīgo veidolu un lielisko pēcpārdošanas vērtību, kāda piemīt japāņu automobiļiem, ir vērts apmeklēt, piemēram, Mazda dīlercentru. Konsultanti ne tikai palīdzēs jums izvēlēties piemērotāko modeli, bet arī izskaidros finansēšanas nosacījumus un nepieciešamības gadījumā pielāgos jūsu un jūsu ģimenes specifiskajām vajadzībām. Vairāk par šīm iespējam varat uzzināt šeit:

Zinot, ka jautājums par transporta radīto piesārņojumu kļūst arvien svarīgāks visā pasaulē, un atbildīgās iestādes arī Baltijas valstīs runā par auto nodokļu palielināšanu, elektriskie automobiļi kļūst aizvien pievilcīgāki. Cenas ziņā tie bieži ir dārgāki nekā tāda paša izmēra modeļi ar iekšdedzes dzinēju. Tomēr to iegādei ir daudz priekšrocību. Piemēram, ja izlemjat savu garāžu papildināt ar stilīgo Mazda MX-30 elektrisko krosoveru, varat izmantot valdības subsīdiju līdz 4500 eiro tā iegādei. Lielākā daļa Baltijas līzinga kompāniju ir priecīgas par elektriskajiem automobiļiem, tādēļ veicina to iegādi un piemēro zemākas procentu likmes, kā arī piedāvā labākus iegādes nosacījumus. Visbeidzot, turot rokā automobiļa atslēgas, paturiet prātā, ka ir daudz vietu, kur elektromobili var uzlādēt pilnībā bez maksas. Jums būs tiesības braukt pa sabiedriskā transporta joslām bez sastrēgumiem pat pīķa stundās, bet Rīgas pašvaldības stāvvietās, tostarp citkārt īpaši dārgajā Vecrīgā, to drīkstēs novietot bez maksas.

Ja bieži jādodas garākos braucienos, īpaši virzienā, kur uzlādes infrastruktūra ir mazattīstīta vai pat neeksistē, drošāk būtu interesēties par jauniem hibrīda automobiļiem. Atkarībā no piedāvājuma tas var būt daļējais hibrīds, pilnais pašuzlādes hibrīds vai uzlādējamais (plug-in) hibrīds ar papildu bateriju, ko var uzlādēt, kabeli pievienojot ārējam elektroenerģijas avotam. Tādējādi daži ietaupīs degvielu un izvairīsies no piesārņojuma radīšanas, apstājoties pie krustojuma, savukārt citi varēs nobraukt garāku vai īsāku maršruta daļu ar elektroenerģiju vien. Ir aprēķināts, ka, pareizi izmantojot labākās hibrīda auto tehnoloģijas, degvielas patēriņu var samazināt uz pusi salīdzinājumā ar modeļiem, kas aprīkoti tikai ar iekšdedzes dzinēju. Turklāt hibrīda auto nav īpaši dārgāks par līdzīga izmēra automobili ar tradicionālo spēka agregātu.

Protams, izvēloties automobili ģimenei, uzsvars vienmēr būs uz ekonomiskām automašīnām. Salīdzinājumā ar vecākiem spēkratiem jaunie un efektīvie automobiļi ietaupa ļoti daudz degvielas un nodrošina zemu kaitīgo emisiju līmeni, kas nozīmē, ka jums, iespējams, nebūs jāmaksā nekādas ekoloģiskās vai ekspluatācijas nodevas, reģistrējot šādu automobili.

Interesanti, ka daži autobraucēji, kuri meklē ekonomisku automobili, kļūdaini uzskata, ka augstākas virsbūves un klīrensa vai visu riteņu piedziņas dēļ pilsētas vai pat hibrīda SUV degvielas patēriņš būs neiepriecinošs. Lai gan autobraucēji vēlas augstāku sēdpozīciju, baudīt lielāka klīrensa priekšrocības un apzināties, ka šāds automobilis ir drošāks nekā mazs vai zems spēkrats, viņus parasti biedē šķietami augstās degvielas izmaksas. Eksperti neslēpj, ka agrāk tā bija patiesība, tomēr modernie pilsētas SUV degvielas patēriņa ziņā īpaši neatšķiras no zemākiem auto ar mazāku klīrensu. Visekonomiskākie ir tie SUV, kas aprīkoti ar pašām modernākajām tehnoloģijām, piemēram, Mazda CX-5 vai Mazda CX-30, kas viegli spēj degvielas patēriņā samēroties ar daudz mazākajiem hečbekiem vai sedaniem.

SUV

Līdz ar to, izvēloties automobili ģimenei, ir vērts apsvērt savas vēlmes – galu galā automobilis būs jālieto katru dienu. Ja paļausieties uz nenozīmīgiem argumentiem un atturēsieties no kārotā auto iegādes, iespējams, ilgtermiņā izjutīsiet nepatiku pret jauno pirkumu. Un, ja jau esat izšķīries par to, ko vēlaties visvairāk, aprunājieties ar profesionāļiem: autoražotāji, to vidū Mazda, daudz iegulda savā personālā, lai pastāstītu visu par jūsu nākotnes auto – sākot no tehnoloģijām un beidzot ar finansējuma nosacījumiem.

Iesakām izlasīt arī saistītos rakstus par SUV:

Mazda SUV klāsts
Kas ir SUV jeb sporta apvidus auto