Augstāko novērtējumu – piecas zvaigznes

Euro NCAP testos saņem Mazda CX-60 PHEV

Jaunākajā Euro NCAP testu sērijā pilnīgi jaunajai Mazda CX-60, kas bērnu un pieaugušo aizsardzības kategorijās sasniedza attiecīgi 91% un 88% rezultātu, piešķirts maksimālais piecu zvaigžņu novērtējums. Ar 89% rezultātu sasniegts iespaidīgs rādītājs arī mazaizsargāto satiksmes dalībnieku drošības jomā.

Balstoties uz datiem par 6 un 10 gadus veciem pasažieriem frontāla un sānu trieciena situācijā, Mazda CX-60 sniegums sadursmes testos tika novērtēts ar maksimālo punktu skaitu. Bērnu drošības jomā maksimālās atzīmes jaunais modelis saņēma arī par pareizu bērnu sēdeklīšu stiprināšanas veidu (CRS Installation Check). Tas nodrošina lielisku kombinēto rezultātu – 91%.

Ar maksimālo novērtējumu sānu trieciena testos un labu aizsardzības līmeni frontālā triecienā pret fiksētu barjeru ar pilnu pārklājumu par ļoti augstu uzskatāms arī pieaugušo aizsardzības līmenis – 88%. Gan sānu triecienā pret barjeru, gan daudz smagākā triecienā pret stabu visu kritisko ķermeņa zonu aizsardzība tika novērtēta kā laba, un tas šajā sadaļā deva maksimālo iespējamo novērtējumu.

Teicamu 89% novērtējumu Mazda CX-60 plugin hibrīds ieguva par mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošību. Autonomās avārijas bremzēšanas (AEB) sistēmas iespaidīgais sniegums ļāva sasniegt vienu no augstākajiem rezultātiem starp visiem automobiļiem, kas pārbaudīti kopš jaunākās Euro NCAP testu procedūras ieviešanas.

Pilnīgi jaunais lielais SUV pievienojas modeļiem CX-5 (2017. gads), Mazda6 (2018. gads), Mazda3 un CX-30 (abi ieviesti 2019. gadā), un MX-30 (2020. gads), kas arī saņēmuši Euro NCAP piecu zvaigžņu novērtējumu.

Mazda CX-60 uzrādīja iespaidīgus rezultātus visās četrās Euro NCAP testu kategorijās: pieaugušie pasažieri – 88%, bērni – 91%, mazaizsargātie satiksmes dalībnieki (gājēju drošība) – 89% un drošības atbalsta sistēmas – 76%. Piecu zvaigžņu vērtējuma pamatā ir vairāku risinājumu modulārā Skyactiv arhitektūra ar neskaitāmiem uzlabojumiem, kas nodrošina arī izcilu braukšanas dinamiku.

Svarīga loma tik augstu rezultātu sasniegšanā ir arī visaptverošajam uzlaboto vadītāja atbalsta tehnoloģiju klāstam i-Activsense. Jaunākās tehnoloģijas, tostarp Turn Across Traffic Assist drošai iebraukšanai perpendikulārā satiksmes plūsmā, SBS-R gājēju noteikšanas sistēma un aklo zonu uzraudzības sistēma ar brīdinājumu par drošu izkāpšanu no auto palīdz autobraucējiem identificēt iespējamos riskus un samazināt bojājumu vai traumu iespējamību, vienlaikus piedāvājot arī augstus gājēju aizsardzības standartus.

Mazda automobiļi ir pazīstami ar lieliskajām braukšanas dinamikas īpašībām, un Mazda CX-60 PHEV tās ir uzlabotas vēl vairāk. Modulārā Skyactiv arhitektūra īsteno uz cilvēku orientēto pieeju, tostarp arī virsbūves stingrības jomā, un nodrošina, ka vadītāji automašīnas reakciju var sajust bez laika nobīdes. Pārdomātā sēdekļu konstrukcija ļauj ikvienam pasažierim viegli saglabāt līdzsvaru, kamēr automašīna ir kustībā, bet Mazda unikālā automašīnas stājas kontroles sistēma – Kinematic Posture Control (KPC) – stabilizē automobili, kamēr tas ir kustībā. Padarot drošu braukšanu vienkāršāku, šādas funkcijas vēl vairāk samazina negadījumu iespējamību un vienlaikus nepieļauj kompromisus attiecībā uz Mazda tradicionālo braukšanas prieku.

CX 60 Street 1800X900

IZMĒĢINIET TO

Izbaudiet intuitīvo un patīkamo braukšanu ar CX-60, kas piedāvā lielisku veiktspēju, drošību un sportisku braukšanas sajūtu. Nāciet izmēģināt un pārliecinieties pats! TESTA BRAUCIENS