Dažādi hibrīdu veidi: ar ko tie atšķiras?

Mūsdienu autovadītāji pastāvīgi saskaras ar ražotāju saīsinājumiem, kuru atšifrēšana prasa laiku un pūles. Daudzi, protams, zina, ko nozīmē ABS, ESP un AEB, tomēr straujā tehnoloģiju attīstība šoferu vārdu krājumu ir papildinājusi vēl ar trim saīsinājumiem – HEV, MHEV un PHEV.

 

Kas ir HEV, MHEV un PHEV?

Pašlaik auto tirgū ir trīs hibrīdu veidi. Tie ir HEV (pašuzlādes hibrīds), MHEV (vieglais hibrīds) un PHEV (plug-in jeb uzlādējamais hibrīds, ko dažkārt dēvē arī par spraudņa hibrīdu). Katrai no šīm sistēmām ir atšķirīga veiktspēja, cena un atšķiras arī uzlādes veids, tomēr galvenais mērķis visiem hibrīdiem ir viens – tā ir maksimāli augsta efektivitāte.

Different types of hybrids: how are they different?

HEV – pašuzlādes hibrīds

Patlaban tas ir visplašāk izmantotais hibrīda spēka agregāts, un to veido iekšdedzes dzinējs un elektromotors. Šo duetu papildina akumulators, kas atrodas zem bagāžnieka grīdas (vai zem aizmugurējā sēdekļa) un uzkrāj elektrību, lai palīdzētu iekšdedzes dzinējam vai ļautu transportlīdzeklim braukt elektriskajā režīmā. 

Atšķirībā no tradicionālajiem elektroauto, kas ir pastāvīgi jāuzlādē, šis variants sevi uzlādē pats braukšanas laikā, izmantojot ģeneratoru un bremzēšanas laikā atbrīvoto enerģiju. Mazā ātrumā un sastrēgumos šāda automašīna neizmanto iekšdedzes dzinēju, bet gan akumulatorā uzkrāto elektrību. 

CX 60 Exclusive

PHEV – PLUG-IN JEB UZLĀDĒJAMAIS HIBRĪDS

Šī ir visvienkāršākā sistēma, kurā galveno lomu spēlē iekšdedzes dzinējs, bet papildu jaudu nodrošina 24 V vai 48 V akumulators, kā arī jaudīgāks ģenerators un starteris. Šī sistēma rada vienmērīgāku paātrinājumu, atvieglo dzinēja iedarbināšanu, nodrošina ar enerģiju dažādas automobiļa sistēmas, kā arī samazina degvielas patēriņu un CO₂ emisijas. Auto ar vieglā hibrīda piedziņu nespēj darboties tīrā elektrorežīmā, tomēr atkarībā no konfigurācijas un citiem hibrīda piedziņas parametriem iekšdedzes motors noteiktā ātrumā vai braucot lejup pa nogāzi tiek izslēgts. Pēc tam, nospiežot akseleratora pedāli, tas automātiski tiek iedarbināts no jauna.

Medium Mazda CX 60 Craftedinjapan Keyvisual Interior RGB 12035X9020 2022 Eur Engl

PHEV – PLUG-IN JEB UZLĀDĒJAMAIS HIBRĪDS

Tas ir tehnoloģiski vismodernākais hibrīda spēka agregāts, kas ļauj izmantot transportlīdzekli tā, kā vadītājs to vēlas. Turklāt, ja nepieciešams, ar vienu pieskārienu noteiktai pogai tradicionālais auto var kļūt par elektromobili. Tāpat kā pašuzlādes hibrīdos, arī šajos modeļos tiek apvienots iekšdedzes un elektriskais motors. Vienīgā atšķirība ir tā, ka šī tipa automobiļiem ir daudz lielāks akumulators, kas ļauj ar elektrību vien nobraukt no 20 līdz 100 kilometriem. Piemēram, Mazda CX-60 PHEV šādi spēj veikt līdz 63 km. Lielākā PHEV priekšrocība ir tā, ka auto neapstāsies, kad izsīks akumulatora enerģijas rezerves. Hibrīdsistēma vienkārši ieslēgs iekšdedzes dzinēju un brauciens turpināsies, bet jums būs jāatrod uzlādes stacija vai pēc atgriešanās mājās auto jāuzlādē, lai atkal baudītu elektriskās piedziņas priekus.

CX 60 PHEV 900X600

Kā uzlādēt savu Mazda plug-in hibrīdu?

Hibrīda CX-60 uzlāde aizņems ne vairāk kā 2 stundas, ja izmantosiet mājās uzstādītu staciju. PHEV automobili var uzlādēt arī publiskajās stacijās, izmantojot maiņstrāvu. Uzziniet vēl detalizētāk par Mazda CX-60, klikšķinot zemāk.

Pieteikties Mazda jaunumu saņemšanai