Jaudas un ekonomijas apvienojums.

HIBRĪDAUTO DARBĪBAS PRINCIPI

Abiem dzinēja veidam – gan elektrodzinējam, gan iekšdedzes dzinējam – ir savas priekšrocības. Kombinējot šīs tehnoloģijas, tiek apvienots ne tikai ekonomiskais ar praktisko, bet tās rada arī braukšanas prieku. Tieši šādi raksturojams Mazda inženieru veikums: PHEV, tradicionālais hibrīds un arī īpašā R-EV tehnoloģija.


Kas ir hibrīdauto?

Hibrīdauto izmanto vismaz divus enerģijas avotus. Vizbiežāk izmantotā kombinācija apvieno tradicionālo iekšdedzes dzinēju ar elektrodzinēju un īpašu akumulatoru sistēmu.
Mazda hibrīdauto parasti ir aprīkots ar SKYACTIV® iekšdedzes dzinēju, kas sagatavots un kalibrēts sinhronizētam darbam ar elektrisko sistēmu.

CX 60 Autumn Edition 1400X800

Hibrīda priekšrocības

Iekšdedzes un elektrodzinēja apvienojums ļauj automobilim degvielu izmantot daudz efektīvāk, radīt mazāk izplūžu un daudzos gadījumos pat sniegt labāku veiktskpēju.

CX 60 Sporty Look

Ko spēj hibrīdauto

Apsēžoties pie hibrīdauto stūres, uzreiz jutīsiet atšķirību. Tajā vienmēr varat justies kā situācijas noteicējs, vienlaikus novērtējot zemu degvielas patēriņu, jo varat pārslēgties starp braukšanas režīmiem, vai arī ļaut auto paveikt to jūsu vietā.

CX 60 Takumi

Hibrīdauto cena

Piedāvājot pielāgojamus finansējuma risinājumus, atpirkuma iespējas un parocīgu tiešsastes konfigurācijas rīku, saviem klientiem palīdzam izvēlēties savu Mazda hibrīdu. Jūs momentā novērtēsiet samazināto degvielas patēriņu un aizraujošo braukšanas prieku!

Kā darbojas hibrīdauto un tā dzinējs?

Vairākums hibrīdauto elektroenerģiju uzkrāj reģeneratīvās bremzēšanas laikā, ģeneratoram kinētisko enerģiju pārvēršot elektrībā, lai lādētu akumulatoru. Auto borta dators izvēlas, kad lietot elektrodzinēju, kad – iekšdedzes un kad abus kopā, optimizējot ekonomiju un veiktspēju atbilstoši braukšanas apstākļiem. Mazda vadītājiem ir iespēja arī pašiem pārslēgt braukšanas režīmus un būt situācijas noteicējiem.
Ja pavērosiet hibrīddzinēja darbību, parasti ievērosiet, ka elektrodzinējs darbojas, braucot mazākā ātrumā, turpretī SKYACTIVE iekšdedzes dzinējs darbu pārņem pie lielāka ātruma.

 

MHEV HIBRĪDI

Mild Hynbrid (MHEV) elektromotoru izmanto papildu enerģijas nodrošināšanai iekšdedzes dzinējam, tādējādi uzlabojot degvielas ekonomiju, paātrinājumu un samazinot emisiju. Tomēr MHEV sistēmā elektromotors nespēj darboties kā patstāvīgs dzinējs.
Īsāk sakot, MHEV nevar pārvietoties izolēti elektriskajā režīmā.


TRADICIONĀLAIS HIBRĪDS

Dzirdot jautājumu: “Kas ir hibrīds?” lielākajai cilvēku daļai prātā nāk tieši šis hibrīda variants.
Piemēram, Mazda2 Hibrīdā elektrodzinējs un iekšdedzes dzinējs strādā apvienoti, nodrošinot augstāku degvielas ekonomiju. Auto sistēmas automātiski pielāgo katra dzinēja darbību, lai nodrošinātu plūdenu braucienu un patīkamu braukšanas pieredzi, vienlaikus ampierinot vadītāja prasības.
Šādam auto ir relatīvi īss elektriski veicamais attālums. Tas ir ideāli piemērots īsu attālumu veikšanai vai braukšanai mazākā ātruma, tādējādi arī pagarinot iekšdedzes dzinēja kalpošanas laiku.


PHEV HIBRĪDS

PHEV (Plug-in hibrīdam) ir lielāka akumulatora kapacitāte nekā tradicionālajam hibrīdam, tāpēc to var uzlādēt no ārēja barošanas avota. Ar PHEV varat mērot krietni garākus attālumus, izmantojot vienīgi elektrisko piedziņu.
Braucot ar PHEV, varat baudīt daudzas elektroauto raksturīgās priekšrocības, vienlaikus saglabājot iekšdedzes dzinēja praktiskumu. Īpaši noderīga šī īpašība ir garākos braucienos vai lielākā braukšanas ātrumā. Šāda sistēma tiek izmantota CX-60 SUV.

 

R-EV NĀKAMĀS PAAUDZES HIBRĪDS

MX-30 R-EV modelī pielietota unikālā rotordzinēja hibrīda sistēma, kurā apvienots hibrīdauto darbības princips un elektroauto darbības princips. Tajā Mazda ikoniskais rotordzinējs darbojas kā ģenerators un veic auto piedziņu nodrošinošā akumulatora uzlādi.
Šis inovatīvais dizains apvieno elektrodzinēja sniegtās priekšrocības un rotordzinējam raksturīgos augstos apriezienus, sniedzot plūdenu un baudāmu braucienu. Un kā jau hibrīdam raksturīgs, degvielas patēriņš ir ļoti zems!

Vērts apsēsties pie sūres.


AUTO ŠODIENAI – MAZDA HIBRĪDS

Mazda hibrīdi pieejami vairākos tipos un konfigurācijās. Tie spēj iepriecināt ar ekonomiskumu, veiktspēju, braukšanas prieku vadītāja, vai komfortu – pasažiera vietā. Plašajā modeļu klāstā, ar vairāk nekā viena veida pieejamu hibrīda piedziņu, atradīsiet tieši piemērotu jūsu vajadzībām un cerībām. No dīzeļa līdz rīdz rotorhibrīdam – kā īsus, tā garus braucienus Mazda padara vēl ekonomiskākus!