LABĀKAIS ĢIMENES AUTO – KURU AUTO PIRKT? KAM PIEVĒRST UZMANĪBU?

Ģimenes automašīna – šī jēdziena definīcija ir ārkārtīgi plaša. Daudziem cilvēkiem tas visbiežāk nozīmē automobili ar lielu bagāžnieku, taču tas ir tikai viens no funkcionalitātes kritērijiem. Ģimenēm Rietumos mēdz būt divas vai pat trīs automašīnas, tostarp universālis ar lielu bagāžnieku, tomēr mūsu valstī daudzi izvēlas vienu praktisku transportlīdzekli.

Par laimi, lielai ģimenes automašīnai nav jābūt kastei līdzīgam furgonam, kurā velti meklēt eleganci, modernus risinājumus vai dinamisku raksturu. Liels ģimenes automobilis var izskatīties pavisam citādi.

Ģimenes auto

 

KAS IR LABĀKIE ĢIMENES AUTOMOBIĻI?

Ģimenes automobiļiem to lietotājiem jānodrošina augstākais iespējamais braukšanas komforts. Tiem nevar būt pārlieku stingra balstiekārta, kas raksturīga sporta automašīnām, vai mazs klīrenss. Ģimenes auto balstiekārtai nav jābūt tehniski sarežģītai, lai nodrošinātu labu saķeri un efektīvu nelīdzenumu absorbēšanu.

APRĪKOJUMS

Labākos ģimenes automobiļus raksturo arī plašs salona aprīkojums, kurā ietvertās sistēmas ceļojumus padara patīkamākus jebkurā gada laikā, piemēram, efektīva, vēlams, divu zonu klimata iekārta (ideāli piemērots vasarai), efektīva salona ātrās uzsildīšanas sistēma, augstvērtīga audio sistēma, elektriskie logu pacēlāji un daudz kas cits.

Apsverot, kuru ģimenes automašīnu iegādāties, jums jāņem vērā, kā tā tiks izmantota. Vai lielākā daļa braucienu notiks pilsētā, vai tas būs jauktais režīms? Vai ģimenei patīk šad tad doties ārpus pilsētas uz vietām, kur ir sliktāki ceļi? Vai dzīvesvieta atrodas pilsētvidē vai tālu ārpus pilsētas, kur jābrauc pa sliktākiem ceļiem ar smilšu vai grants segumu?

ĢIMENES AUTOMAŠĪNAS UZTURĒŠANAS IZMAKSAS

Automašīnas uzturēšanas izmaksas ir viens no vissvarīgākajiem jautājumiem. Šajā gadījumā ļoti daudz kas ir atkarīgs no motora lieluma (darba tilpuma), tā degvielas apetītes, atteiču biežuma, no tā, cik dārgas ir dilstošās daļas, ražotāja garantijas veida un daudziem citiem faktoriem.

Pievilcīga izmaksu un ieguvumu attiecība. Par vienu un to pašu cenu jūs varat iegādāties lielu ģimenes automašīnu, kas pēc dažiem gadiem zaudēs lielu daļu vērtību, tai būs nepieciešams remonts, un izskats būs ievērojami novecojis. Tikmēr citā autosalonā jūs par tādu pašu summu varat izvēlēties automobili no labi pazīstama ražotāja, kurš ir slavens ar savu transportlīdzekļu augsto uzticamību (ko apstiprina reitingi), un pats modelis, pateicoties ārkārtīgi oriģinālai virsbūvei, daudzus nākamos gadus būs ļoti pievilcīga kumoss auto tirgū.

Ģimenes auto

ĢIMENES AUTOMOBIĻA VIRSBŪVES TIPI

Par tipiskiem ģimenes automobiļiem tradicionāli uzskata mikroautobusus un to mazāko pilsētas variāciju, kompaktvenus. Tie ir auto ar augstu virsbūvi (bieži paaugstinātas kompaktās un B klases automobiļu versijas), lielākoties ar bīdāmām sānu durvīm un lielu bagāžnieku. Tie ir funkcionāli automobiļi, bet ir grūti runāt par lietošanas prieku. Formas dēļ tie līdzinās kastei, un tas negatīvi ietekmē ārējo izskatu. Neko aizraujošu parasti nesola arī to piedziņa.

 

Ģimenes universālis – daudzfunkcionāls ģimenes auto, ko var klasificēt kā kompaktu C klases, vidējas D klases auto vai E klases luksusa limuzīnu. Nodrošina iespēju ērti pārvadāt 5 cilvēkus. Tam ir ļoti liels bagāžnieks ar ērtu piekļuvi (un iespēju pārvadāt garus priekšmetus). Mūsdienu ģimenes universāļiem var būt lieliskas forma un plašs interjers, kā arī ļoti bagātīgs aprīkojums. Tie ir lieliski piemēroti gan ikdienas braucieniem, gan gariem ceļojumiem.

 

Ģimenes sedans – automašīna ar lielu bagāžas nodalījumu, bet ne universālis – saglabā lielāko daļu ģimenes universāļa priekšrocību, neskaitot bagāžas nodalījumu, kurā nevar pārvadāt garus priekšmetus. Visbiežāk tas ir elegants limuzīns, kas pārstāv D vai E klasi. Var teikt, ka tas ir reprezentācijas automobilis. Tā kā tas ir domāts labiem ceļiem, ar to ir žēl braukt pa zemas kvalitātes ārpilsētas ceļiem.

 

Ģimenes apvidus auto jeb ģimenes SUV – kompakts vai uz D klases platformas (augstākā vidējā klase) būvēts automobilis. Visplašākais modeļu piedāvājums. SUV var izskatīties sportiski, eleganti vai apvienot abas iezīmes. Tas ir tikpat ietilpīgs kā universālis un nodrošina tikpat ērtu piekļuvi salonam, taču tam var būt nedaudz mazāks bagāžnieks. To raksturo mazāka jutība pret zemākas kvalitātes ceļiem – pateicoties palielinātam klīrensam, apakšdaļas aizsardzībai un bieži vien arī pilnpiedziņai. Šādas iezīmes ģimenes SUV padara piemērotu ikdienas braucieniem uz māju, kas atrodas ārpus pilsētas, kā arī braucieniem ārpus pilsētas. Tas ir lieliska izvēle aktīvām ģimenēm.

 

LIKME UZ SEVI APLIECINĀJUŠIEM ĢIMENES AUTOMOBIĻIEM

Mazda ir atzīts vieglo automobiļu ražotājs, kas ir ļoti populārs visā pasaulē. Gadiem ilgi uzņēmums ir identificēts ar tā transportlīdzekļu izcilo kvalitāti, kas izpaužas ļoti retās atteicēs, kas, protams, ļoti pozitīvi ietekmē uzturēšanas izmaksas.

Mazda ģimenes automašīnas izceļas arī ar to oriģinālo virsbūves siluetu, kas tiek veidots saskaņā ar KODO (Kustības dvēsele) filozofiju. Divi svarīgākie pamatprincipi ir automašīnas veidošanu tā, it kā tā nepārtraukti būtu kustībā, un koncentrēšanās uz cilvēku kā galveno braukšanas pieredzes centru. Šī nav vienīgā filozofija, pēc kuras darbojas Mazda. Ir arī Jinba Ittai, proti, vienotība, cilvēka un automašīnas saplūšana, kas vērsta uz vadītāju.

Labākās Mazda ģimenes automašīnas izceļas arī tehnoloģiju ziņā. Zem japāņu automobiļu pārsega varat atrast patentētus SKYACTIV saimes spēka agregātus – motorus, kas pierādīja, cik daudz iespējams pilnveidot tirgū pieejamos risinājumus. SKYACTIV dzinēji ir jaudīgi un dinamiski, un vienlaikus ļoti ekonomiski gan pilsētā, gan uz šosejas. To nevar teikt par konkurējošiem samazināta darba tilpuma dzinējiem, kas uzstādīti lielākajā daļā Eiropas ražojuma automobiļu. Dzinējus atbalsta papildu risinājumi, kas samazina degvielas patēriņu un izmešus, piemēram, i-Eloop, vieglie hibrīdi M HYBRID un i-Stop start-stop sistēmas.

Mazda arīdzan nozīmē eleganci un amata prasmi, labāko materiālu izmantošanu, ērtus un plašus interjerus, ļoti bagātīgu aprīkojumu, ieskaitot virkni jaunāko risinājumu drošības jomā (piemēram, i-Activsense pakotne), telemātiku (Mazda Connect) un daudzus citus.

 

Braukšanas prieks šeit ir standarts.

 

SUV TIPA ĢIMENES AUTOMOBIĻU MODEĻI

CX 30 Exterior 2

Mazda CX-30

Mazda CX-30 ir kompakts piecdurvju ģimenes SUV ar dinamisku, sportisku ārieni, kas atbilst tipiskas 5 cilvēku ģimenes prasībām, kurai patīk aktīvs dzīvesveids un braucieni ārpus pilsētas. Tās jaunākā versija autosalonos nonāca 2019. gadā. Lieliska un ļoti oriģināla virsbūves forma, ekonomiski un dinamiski SKYACTIV dzinēji, kas savienoti ar sešpakāpju manuālo un automātisko pārnesumkārbu, daudz vietas un prieka plašā interjerā.

CX 5 Gallery Exterior 10

Mazda CX-5

Mazda CX-5 ir luksusa D klases apvidus auto, arī 5 durvju, ar virsbūves formu, kas lieliski apvieno dinamiku un eleganci. Daudz vietas, labākie materiāli, spēcīgi un ekonomiski spēka agregāti, iespēja iegādāties versiju ar pilnpiedziņu, kā arī milzīgs bagāžnieks (505 l), kas pārspēj daudzas universāļus. Mazda CX-5 ir prestižs transportlīdzeklis pilsētai un ārpilsētas ceļiem.

ĢIMENES UNIVERSĀĻI

Mazda6 Estate ir elegants limuzīns un lielisks risinājums ļoti prasīgām ģimenēm. Automašīna ar dinamisku siluetu, kurai nav iespējams vienaldzīgi paiet garām. Tā ir apveltīta ar izsmalcināts dizainu gan iekšpusē, gan ārpusē, apvienojot sporta emocijas un elegantus piederumus. Automobilim ir ārkārtīgi elegants, ietilpīgs interjers un ļoti ērta darba vieta vadītājam, kurš var paļauties uz vairāku drošības sistēmu atbalstu. Automašīnai ir ļoti liels bagāžnieks, un tās transporta ietilpību var ievērojami palielināt, izmantojot jumta reliņus (slēpju, velosipēdu un daudz kā cita pārvadāšanai).

 

SEDANU SAIMES MODEĻI

Mazda3 Sedan un Mazda6 Sedan ir ļoti eleganti ģimenes auto piedāvājumi cilvēkiem, kuri novērtē klasisku eleganci apvienojumā ar novatoriskām līnijām, ko iedvesmojis KODO. Kompaktais Mazda3 Sedan un limuzīns Mazda6 Sedan ir lieliska ģimenes automašīnas ideja tiem, kam patīk braukt pilsētā un doties garos braucienos, un labi iekārtotā bagāžas telpa automašīnas aizmugurē viņiem ir vairāk nekā pietiekama.

 

Tas ir ģimenes automobilis ar lielu bagāžnieku un paredzēts ģimenes transportēšanai no A uz B. Daudzas ģimenes var atļauties tikai vienu automašīnu, kurai jāpilda daudzas funkcijas. Mazda ģimenes automobiļi ir lieliski piemēroti ģimenes auto lomai, reprezentatīva transportlīdzekļa lomai, īsiem un gariem braucieniem gan pilsētā, gan ārpus tās. Turklāt, pateicoties ārkārtīgi augstai uzticamībai un ekonomiskumam, šie automobiļi ģimenei nav liels finansiāls slogs. To pievilcīgais izskats, kā arī izcilās pozīcijas uzticamības reitingos nodrošinās augstu vērtību vēl daudzus gadus, kas ir īpaši svarīgi, automobili pārdodot. Un pats galvenais – katrs no automobiļiem sniedz lielu braukšanas prieku.