SEDANS UN HEČBEKS - KĀ TIE ATŠĶIRAS?

KAS JĀŅEM VĒRĀ, IZVĒLOTIES AUTO VIRSBŪVES TIPU?

Praktisks vai varbūt elegants? Ģimenes auto vai tomēr mazs automobilis ar labu manevrētspēju? Ja nemeklējam tipiski funkcionālu auto, piemēram, SUV vai universāli, tad, visticamāk, izvēlēsimies starp hečbeku un sedanu. Kurš no šiem virsbūves tipiem būs vislabākais?

Izvēloties konkrētu automašīnas virsbūves tipu, mēs ņemam vērā vairākus raksturlielumus, kam vēlāk ikdienas lietošanā būs milzu nozīme. Izvēle starp sedanu un hečbeku nešķiet sarežģīta, tomēr tā nav arī tik vienkārša. Ir jāņem vērā virkne faktoru – kur mēs dzīvojam, kādam nolūkam mēs izmantojam auto un vai mums ir liela ģimene. Šī iemesla dēļ pirms konkrēta modeļa izvēlēšanās ir ieteicams izvērtēt visu iespēju priekšrocības un trūkumus.

KAS IR SEDANS?

Sedans ir automašīna ar slēgtu virsbūvi, kur motoram, pasažieriem un bagāžai ir atsevišķi nodalījumi. Praksē sedaniem raksturīgās īpašības ir šādas: B statnis (starp priekšējiem un aizmugurējiem logiem), divas sēdekļu rindas, mazāk slīpa jumta līnija nekā kupejai, kā rezultātā aizmugurē sēdošajiem pasažieriem palielinās telpa galvas daļai un ir mazāk sportisks auto izskats.

 

KAS IR HEČBEKS?

Hečbeks ir automašīnas virsbūves konfigurācija ar aizmugurējām durvīm, kas atveras uz augšu, lai nodrošinātu piekļuvi bagāžas nodalījumam. Hečbekiem var būt noliecami aizmugurējās rindas sēdekļi, lai salonu varētu pārkonfigurēt pēc nepieciešamības - par prioritāti nosakot pasažierus vai kravas apjomu. Hečbekiem var būt divu vai trīs nodalījumu dizains.

 

SEDANI UN HEČBEKI: ATŠĶIRĪBAS 

Galvenā atšķirība starp sedana un hečbeka virsbūves tipu, protams, ir vizuālais tēls. Liela daļa autobraucēju, kam piemīt klasiska gaume, priekšroku dos sedaniem, jo to forma ir pazīstama daudzus gadus. No otras puses, minimālisma piekritēji, kuri seko principam, ka mazs ir skaists, ar lielākām simpātijām raudzīsies uz hečbekiem. Sedani nereti raisa asociācijas ar elegantiem limuzīniem un daudzi zīmoli, prezentējot savu sedanu jaunākās versijas, tiecas pēc šī iedvesmojošā apzīmējuma. Sedanu īpašnieki stilu un izsmalcinātu apdari turpretī vērtē augstāk par vienkāršību. Nevar aizmirst arī, ka ir sportiski sedani, kas apvieno šim segmentam raksturīgo funkcionalitāti ar kupeju stilistisko veiklību. Hečbeks tai pašā laikā ir ideāls risinājums pilsētai. Mazs, izveicīgs un komfortabls tajos brīžos, kad beidzot izdodas izkļūt no satiksmes sastrēgumu biezokņa – tieši to autobraucēji gaida no pilsētas automobiļiem, kurus viņi parasti izmanto braucieniem uz un no darba. Ārkārtīgi svarīgs faktors ir maza auto novietošanas ērtums pārpildītā stāvvietā vai šauras ielas malā.

Protams, arī automašīnas ietilpībai ir milzu nozīme. Pilsētas automobiļiem, pirmkārt, ir jābūt kompaktiem, lai tie spētu apmierināt prasības pēc ērtas pārvietošanās urbāno aglomerāciju blīvajā ielu tīklā. Sedanam tikmēr ir jābūt komfortablam. Vadītājam un pasažieriem priekšējos un aizmugurējos sēdekļos ir jājūtas pietiekami ērti, lai komfortablos apstākļos varētu mērot tālas distances. Tas attiecas arī uz bagāžu – sedans ar ietilpīgu bagāžas nodalījumu dod iespēju ērti pārvadāt lielus priekšmetus, piemēram, velosipēdu vai slēpes. Hečbeks ar lielu bagāžas nodalījumu ir retums, un nelielā izmēra dēļ šī tipa auto drīzāk noderēs, piemēram, nedēļas nogales ceļojumam divatā. Tomēr, lai labāk iepazītu abu virsbūves tipu sniegtās iespējas, tās vajag salīdzināt, un tāpēc palūkosimies uz jaunākajiem Mazda modeļiem.

MAZDA2

Mazda2 ir īsta klasika stilīgo pilsētas hečbeku vidū. Šobrīd ir pieejama šī automobiļa atjauninātā versija, ko raksturo Kodo jeb “Kustības dvēseles” dizaina valoda. Lai arī Mazda2 ir kompakts pilsētas auto, tā eksterjera līnijas liecina par pavisam ko citu. Automobilis apvieno eleganci un dinamiku, un, aplūkojot to, rodas iespaids, ka Mazda2 ir pastāvīgi gatava rauties piedzīvojumos. Papildus tam, atzinību guvušā modeļa jaunākā versija ir saglabājusi vissvarīgākās Mazda īpašības, t.i., stilistisko oriģinalitāti. Katrs Mazda modelis pūlī izceļas ar efektīgām īpašībām – no izsmalcināta eksterjera dizaina līdz izteiksmīgiem 16 collu vieglmetāla riteņiem un matricas LED lukturiem.

Mazda2 jaunā versija atšķiras ne tikai ar inovatīvu stilu, bet arī jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, kas paredzēti, lai uzlabotu ceļošanas komfortu un samazinātu CO2 izmešu daudzumu. Lai gan auto ir kompakts hečbeks, dizaineri parūpējās, lai sēdēšana pie stūres būtu ērta. To cita starpā nodrošina sēdekļi, kuru dizains samazina nogurumu un ļauj izbaudīt braucienu. Baudu no braukšanas savukārt garantē Skyactiv dzinēju klāsts, kuram raksturīgs zemākais iespējamais vibrāciju un trokšņu līmenis. Drošība ir i-Activsense kompleksa galvenā sastāvdaļa un ietver tādas funkcijas kā adaptīvo kruīza kontroli (Adaptive Cruise Control), inteliģento bremžu asistentu (Intelligent Brake Assist) un joslas saglabāšanas asistentu (Lane Keeping Assist). Ērtu un drošu noparkošanos pārpildītā stāvlaukumā palīdz īstenot 360 grādu kameru komplekts, kā arī sensori priekšā un aizmugurē. Vēl viens papildinājums atjauninātajai Mazda2 ir inovatīvais M Hybrid spēka agregāts. Lai uzzinātu šī hečbeka cenas, klikšķiniet šeit.

MAZDA3 HEČBEKS

Mazda3 hečbeks ir ideāls kompromiss starp sedanu un veiklu pilsētas auto. Tāpat kā mazākais Mazda2, arī šis modelis no ārpuses izskatās iespaidīgi – tas ir dinamisks un elegants vienlaikus. Mazda raksturīgā uzmanība, kas veltīta detaļām, ir redzama ikkatrā jaunā Mazda3 hečbeka virsbūves līnijā. Tas attiecas arī uz interjeru, kura apdarē izmantoti augstas kvalitātes materiāli. Ātrumpārslēgs ir mainījies, bet izkārtojums viduskonsolē ir vienkāršots, lai iestatījumu regulēšana kļūtu vēl intuitīvāka. Arī pārējie slēdži ir novietoti ergonomiski un atrodas pa rokai. Šī modeļa atšķirības pazīme ir bezkompromisa Skyactiv-X dzinējs, kas patērē mazāk degvielas, bet attīsta lielāku jaudu nekā standarta dzinēji ar līdzīgiem parametriem. Motora iespaidīgo veiktspēju nodrošina ar dzirksteli kontrolētas kompresijas aizdedzes (SPCCI) sistēma. Ar 180 ZS jaudu un tikai 5,2 l/100 km patēriņu Mazda3 ievērojami atšķiras no citiem sava segmenta automobiļiem. Modelim ir pieejami četri apdares līmeņi, to cenas skatiet šeit.

MAZDA3 SEDANS

Mazda3 ir pieejama arī kā sedans. Pagarinātais siluets piešķir modelim klasi un eleganci, un mašīnas prestižs ir jūtams gan pilsētā, gan arī braucot pa ārpilsētas ceļiem. Minimālistiskais plūdlīnijas virsbūves stils valdzina. Interesanti dizaina akcenti ir hromēts spārnu motīvs automašīnas priekšpusē un apaļi lukturi aizmugurē. Automobilim ir tāds pats Skyactiv-X spēka agregāts ar zemu patēriņu un augstu jaudas rādītāju. Mazda3 sedana eleganci pieejamajos aprīkojuma līmeņos mēs varam izcelt ar meistarīgi izgatavotu baltas ādas apdari. Neaizmirstiet arī par relaksējošo atmosfēru, ko spēj radīt Mazda3. Mūzikas klausīšanos par baudu padara divpadsmit skaļruņu sistēma no kulta zīmola Bose. Īpaši kaislīgiem mūzikas cienītājiem ir sagatavota iespēja personalizēt skaļruņu akustiku. Drošība ir ārkārtīgi svarīga, tādēļ to uzrauga virkne sistēmu, kas vadītāju brīdina par iespējamiem draudiem. Jaunākie i-Activsense risinājumi jums palīdz justies drošāk jebkādos apstākļos, jo kritiskās situācijās dod papildu laiku reaģēšanai. Jaunā sedana cenas šeit.

MAZDA6 SEDANS

Mazda6 sedanu noteikti var dēvēt par klasisku limuzīnu, jo tā izstrādātāji primāri koncentrējās uz augstāko iespējamo apdares kvalitāti un virsbūves eleganci. Mazda6 ir auto, no kura grūti atraut skatienu, un stilīgās līnijas, kas veido virsbūves dinamiskās formas, izskatās iespaidīgi kā pilsētā, tā arī uz šosejas. Mēs īpaši iesakām oriģinālo Soul Red Crystal krāsu, kas izceļ automašīnas sportisko raksturu. Jāatceras, ka Mazda6 sedans nav tikai kārtējais limuzīns – tas ir auto, kas atklāj daudz par savu īpašnieku. Automašīnas interjers ir tikpat valdzinošs kā eksterjers. Pietiek vien uzskaitīt Mazda6 apdarē izmantotos materiālus. Dabiskā āda, koks un zamšāda veido stila un labas gaumes pamatu vienmēr un visur, lai kurp mēs dotos. Ādas sēdekļi ir veidoti, domājot par iespējami labu ventilāciju, kas garantē vēsumu vasarā un patīkamu siltumu aukstākās dienās. Jau pieminētās sportiskās vēsmas atspoguļojas arī interjera dizainā. Piemēram, skaidri nolasāmas instrumentu paneļa ciparnīcas un 7 collu TFT LCD ekrāns dod momentānu piekļuvi visai svarīgākajai informācijai. Ja mēs koncentrējamies tikai uz braukšanu, tad visi svarīgākie parametri un navigācijas norādes ir redzamas projekciju ekrānā, un tas nozīmē, ka vadītājam nav jānovērš skatiens no ceļa. Mazda6 jaunā kvalitāte slēpjas sīkumos, kas automašīnas lietošanu ikdienā padara vienkāršāku gan pasažieriem, gan vadītājam. Pietiek vien pieminēt USB ligzdas, kas dod iespēju jums uzlādēt viedtālruni vai planšetdatoru, kamēr esat ceļā. Tāpat kā visi jaunie modeļi, Mazda6 piedāvā trīs visaptverošus aprīkojuma līmeņus. Lai iegūtu vairāk tehnisko datu par Mazda6, klikšķiniet šeit.

Uzziniet vairāk par jūs interesējošo modeli