Kas notiek, ja automašīnā ielieta nepareiza degviela?

Mēs visi esam bijuši šādā situācija uzpildes degvielas stacijā. Jūs jau esat uzsācis uzpildīt degvielu, kad pēkšņi rodas doma - vai jūs izvēlējāties pareizo degvielas veidu? Jūs panikā sākat skatīties tikai lai saprastu, ka, protams, izvēlējāties pareizo. Bet kas notiek, ja jūs patiešām automašīnā ielejat nepareizu degvielu?

Nekad nedariet tā!

Tas varētu šķist kaut kas tāds, ko jūs nekad nedarītu, taču ļoti daudz autobraucēju ik gadu automašīnā ielej nepareizu degvielu. Neatkarīgi no tā, vai tas ir dēļ zudušas koncentrēšanās spējas, vai jūs steidzaties, vai braucat ar nepazīstamu auto, vai vienkārši iegādājāties jaunu automašīnu ar cita veida degvielu, bet tā nepārprotami ir izplatīta kļūda.

Kas jādara, ja tiek uzpildīta nepareiza degviela?

Ja saprotat, ka automašīnā ielējāt nepareizu degvielu, ir ļoti svarīgi neiedarbināt motoru. Patiesībā pat nelieciet atslēgu aizdedzē. Ielieciet automašīnu neitrālā stāvoklī un palūdziet palīdzību, lai aizstumtu auto drošā vietā, kur varat saņemt pienācīgu palīdzību. Sazinieties ar auto tehniskās palīdzības uzņēmumu, kas var aiztransportēt auto uz servisu vai ar savu automehāniķi, kurš var atbraukt un palīdzēt iztukšot degvielas tvertni.

Kādu kaitējumu tas var nodarīt?

Motora iedarbināšana, ja tvertnē ir sajaukta degviela, var radīt neatgriezenisku kaitējumu jūsu dzinējam, kura remonts izmaksās daudz. Benzīna ievietošana dīzeļdegvielas tvertnē rada vairāk bojājumu nekā pretējā gadījumā. Benzīns darbojas kā šķīdinātājs, samazinot eļļošanu, ko dīzeļdegviela nodrošina degvielas sūknim, lai palīdzētu tam darboties. Tas nozīmē, ka dēļ benzīna starp motora daļām ir lielāka berze, un jo vairāk jauktas degvielas tajā iekļūst, jo lielāks nodarītais kaitējums.

Vai dīzeļdegviela var sabojāt benzīna motoru?

Jūsu benzīna automašīna aizdedzina degvielu, izmantojot aizdedzes sveces, savukārt dīzeļdegviela ir jāsaspiež, lai aizdegtos. Ja benzīna automašīnā ielejat dīzeļdegvielu, visdrīzāk notiks tas, ka tas aizsprostos aizdedzes sveces un degvielas sistēmu, un automašīna vai nu būs grūti iedarbināt vai arī to vispār nevarēs iedarbināt. Jums būs jāiztukšo degvielas tvertne, un, iespējams, būs jāaizstāj aizdedzes sveces, taču tas parasti nav tik katastrofāli kā benzīna bojājumi dīzeļdzinējam.

Ko darīt, lai apturētu sevi no nepareizas degvielas uzpildīšanas?

Papildus acīmredzamām lietām, piemēram, pievērst 100% uzmanību procesam un nesteigties atrodoties degvielas uzpildes stacijā, ir vēl viena papildu lieta, ko var darīt, lai izvairītos no nepareizas degvielas uzpildīšanas. Ja esat tikko nomainījis automašīnu un tajā tiek izmantota cita degviela, atstājiet sev dažus atgādinājumus automašīnā, lai palīdzētu paturēt atmiņā šīs izmaiņas.