Elektrisko auto radīts piesārņojums: mīts vai realitāte?

Pasaulei skaļi runājot par transporta radīto piesārņojumu un aicinot pāriet no iekšdedzes dzinēju automobiļiem uz ilgtspējīgāku transportu, piemēram, elektromobiļiem, skeptiķi bieži apgalvo, ka arī elektromobiļi rada piesārņojumu.

Tomēr eksperti atbild – lai gan elektromobiļi piesārņojumu rada, tas bieži vien ir niecīgs, un automobiļu ražotāji bieži vien rūpējas, lai to neitralizētu. Viņi to dara dažādos veidos: rada papildu projektus, izstrādā un izmanto inovatīvus materiālus.

 

Jaunu materiālu radīšana

Mazda ir slavena ar uzticamību un kvalitāti, kā arī ar izcilu pieeju ilgtspējai, un šis uzņēmums jau gadiem ilgi savos automobiļos izmanto pārstrādātu plastmasu. Dažādas plastmasas ir viens no lielākajiem vides piesārņojuma avotiem. Turklāt kopš 2015. gada Mazda ražošanā izmanto bioplastmasu – materiālu, kas ir tikpat labs kā parastā plastmasa, taču daudz draudzīgāks videi un noārdāms.

Mazda Mx 30 Body

Iespējams, vislabākais piemērs šai ekoloģiskajai domāšanai ir Mazda MX-30 elektromobilis

Mazda Mx 30 Body

Tā iekšpusē Mazda meistari ir izmantojuši dažādus materiālus, ko neatradīsiet parastos iekšdedzes dzinēja automobiļos: šķiedras, kas izgatavotas no pārstrādātas plastmasas, materiālus, kas izgatavoti no pārstrādātām PET plastmasas pudelēm utt. Turklāt automobiļa ražošanas radītais piesārņojums tiek kontrolēts, cenšoties samazināt, piemēram, ražošanā izmantotā ūdens daudzumu.

 

Izstrādā vides projektus

Rūpīgi kontrolēts bezizmešu elektromobiļu izgatavošanas process ir tikai viens no veidiem, kā rūpēties par vidi. Piesārņojumu bieži rada izgatavoto transportlīdzekļu transportēšana pie dīleriem vai elektromobiļu ražošanai nepieciešamo detaļu transportēšana uz rūpnīcām.

Šādos gadījumos tiek pieliktas pūles, lai, piemēram, ražošanai nepieciešamo mezglu, detaļu un komponentu transportēšanai uz rūpnīcām tiktu izmantoti tikai elektriskie transportlīdzekļi, vai arī piegādātāji īsteno vides projektus, kas neitralizē transporta procesa ietekmi uz vidi.

Vēl vairāk, transporta radītais piesārņojums un tā ietekme uz mūsu vidi tiek ņemta vērā pat sadarbības līgumos – iespējamība, ka tiks noslēgta vienošanās, ir lielāka, ja potenciālais partneris ir videi draudzīgs.

Ja nav iespējams pilnībā nodrošināt, ka elektrisko automobiļu ražošanas process nerada piesārņojumu, tad ražotāji daļu no peļņas iegulda ilgtspējības projektos. Tostarp tiek finansēti pētījumi par alternatīviem enerģijas avotiem, ogļu spēkstacijās ražota enerģija aizstāta ar zaļo enerģiju no vēja, saules vai hidroelektrostacijām.

Turklāt tiek pieliktas pūles, lai mazinātu ietekmi uz vidi, ieguldot līdzekļus tās atjaunošanā. Piemēram, daži autoražotāji sniedz savu ieguldījumu mūsu planētas atjaunošanā, finansējot lietus mežu atjaunošanas programmas.

Šādi Mazda projekti un centieni atstāt pēc iespējas mazāku darbības nospiedumu patiešām nodrošina, ka elektromobilis jūsu pagalmā nerada piesārņojumu ne tikai tad, kad ar to braucat, bet arī tad, kad tas tiek izgatavots. Sīkāku informāciju var iegūt, sazinoties ar Mazda dīleri.

Uzziniet vēl detalizētāk par Mazda MX-30