Elektromobiļa priekšrocības, par kurām vērts padomāt

Pasaulei aizvien aktīvāk apspriežot paredzamo iekšdedzes automobiļu izzušanu, ne viens vien braucējs aizdomājas, vai risinājums varētu būt elektriskais auto. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka interneta meklētājos bieži parādās informācijas pieprasījumi par elektromobiļu priekšrocībām.

Elektriskajam transportam tik tiešām piemīt ievērojamas priekšrocības, kas paver ceļu uz ilgtspējīgāku, zaļāku un ekonomiskāku braukšanu, pat negaidot, kad stāsies spēkā benzīna un dīzeļdzinēju aizliegumi.

elektroauto un tā priekšrocības

Nulle piesārņojuma

Viena no galvenajām priekšrocībām ir nulles piesārņojums. Mazda ir pazīstama ar uzticamību un izturību, un mūsu ražotie elektromobiļi veic ceļu pie jaunā īpašnieka, samazinot un izskaužot piesārņojumu jau elektromobiļa izgatavošanas procesā. Mazda MX-30 salonā tiek izmantotas otrreizēji pārstrādātas šķiedras, un apdare ir izgatavota no pārstrādātiem materiāliem. Protams, arī elektromotori neizdala piesārņojošas vielas.

elektroauto un tā priekšrocības
Mazda MX-30 elektromobilis

Pieejama subsīdija

Bet tas ir tikai viens no aspektiem, jo elektromobiļa priekšrocības ir daudz plašākas. Izvēloties jaunu spēkratu, viens no svarīgākajiem jautājumiem ir cena un finansēšana. Pērkot jaunu elektromobili, ir pieejama valsts atbalsta programma, kuras ietvaros pircējs var izmantot subsīdiju 4500 eiro apmērā. Tā ievērojami samazina elektriskās automašīnas cenu. Papildu stimulu var piedāvāt elektromobiļu tirgotājs, turklāt atbalstu 1000 eiro apmērā var saņemt, norakstot un nododot pārstrādei esošo transportlīdzekli.

Mazda MX-30 elektromobilis
Mazda MX-30 elektromobilis

Bezmaksas autostāvvietas

Finansiālais atbalsts elektromobiļa iegādei nav vienīgais, kas palīdz ietaupīt. Katrs elektromobiļa īpašnieks atzīs ne vien to, ka viņa braucamais nodrošina klusu, modernu bezizmešu braukšanu, bet arī iespēju lēti pārvietoties pilsētas centrālajā daļā. Tāpat kā daudzās pasaules pilsētās, arī Latvijā pašvaldības ir pieņēmušas noteikumus, kas elektromobiļu vadītājiem ļauj izmantot pilsētas stāvvietas pilnīgi bez maksas. Iekšdedzes auto vadītājiem dienas maksa šajās stāvvietās var būt pat vairāki desmiti eiro.

Mazda MX-30 elektromobilis

Laika ietaupījums

Ar to elektromobiļa priekšrocības vēl nebeidzas. Ikviens, kurš bijis spiests sēdēt lielpilsētas sastrēgumā, labi zina, kā tas ir, kad jāskaita minūtes un jānervozē, bažījoties nokavēt svarīgu tikšanos. Neplānots sastrēgums var ne tikai sabojāt garastāvokli, bet arī visas dienas plānus.

Iekšdedzes auto vadītāji var vien ar skaudību noskatīties uz to, kā garām aizripo elektromobiļi, kam daudzās pasaules valstīs ir atļauts izmantot sabiedriskā transporta joslas. Pa tām var apbraukt lielākās auto drūzmēšanās vietas un sastrēgumstundās nokļūt vajadzīgajā vietā pat dažu minūšu laikā.

 

Zemākas ekspluatācijas izmaksas

Elektromobiļiem ir mazāk detaļu, kas regulāri jāmaina vai jāremontē, tāpēc arī to ekspluatācijas izmaksas ir zemākas. Turklāt, pieaugot degvielas cenai, elektromobiļu īpašniekiem joprojām ir plašas iespējas izdevīgi uzlādēt akumulatorus.

Piemēram, 100 km ar Mazda MX-30 var izmaksāt vien 5,3 eiro (cenas var atšķirties atkarībā no izvēlētā elektroenerģijas piegādātāja tarifa). Vairāk par šī elektromobiļa priekšrocībām varat uzzināt, sazinoties ar izplatītāju.

Uzziniet vēl detalizētāk par Mazda MX-30

Uzziniet vēl detalizētāk par Mazda MX-30